وزارت صحت عامه از مردم می خواهد که به شایعات درباره درمان ویروس کرونا باور نکنند و موارد بهداشتی را به هدف پیشگیری از مبتلا شدن به این ویروس عملی کنند. تاکنون شایعات گوناگونی درباره خلاصی از ویروس کرونا در کشور پخش شده است. درباره استفاده از خاک شیر و شمار دیگری از بته های […]

وزارت صحت عامه از مردم می خواهد که به شایعات درباره درمان ویروس کرونا باور نکنند و موارد بهداشتی را به هدف پیشگیری از مبتلا شدن به این ویروس عملی کنند.

تاکنون شایعات گوناگونی درباره خلاصی از ویروس کرونا در کشور پخش شده است. درباره استفاده از خاک شیر و شمار دیگری از بته های طبی برای شفایاب شدن از ویروس کرونا تاکنون در میان مردم شایع شده است. به تازگی جمعه شب کاربران رسانه های اجتماعی شایعه ای را دست به دست کردند که گویا نوشیدن چای سیاه برای شفایاب شدن مبتلایان به ویروس کرونا مفید است.

وزارت صحت عامه از مردم می خواهد که به شایعات درباره درمان ویروس کرونا باور نکنند و موارد بهداشتی را به هدف پیشگیری از مبتلا شدن به این ویروس عملی کنند. وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارت با اشاره به شایعه ای درباره شفایاب شدن افراد مبتلا به ویروس کرونا با چای سیاه، می گوید که مردم نباید شکار شایعات شوند و از عملی کردن موارد بهداشتی غافل بمانند.

بااین حال، سخنگوی وزارت صحت عامه اعلام کرده است که یک فرد مبتلا به ویروس کرونا در ولایت سمنگان، شفایاب شده است. پیش از این یک نفر در دایکندی، یک نفر در کاپیسا و دو نفر در هرات پس از ابتلا به ویروس کرونا، شفایاب شده بودند.