مسوولان وزارت ‌های دفاع ملی و امور داخله می ‌گویند که به هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در میان نیروهای امنیتی و دفاعی تدابیر ویژه وقایوی گرفته شده است. به هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا تمام ادارت دولتی به استثنایی نهاد‌های امنیتی و صحی به مدت سه هفته در کابل تعطیل شده […]

مسوولان وزارت ‌های دفاع ملی و امور داخله می ‌گویند که به هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در میان نیروهای امنیتی و دفاعی تدابیر ویژه وقایوی گرفته شده است.

به هدف پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا تمام ادارت دولتی به استثنایی نهاد‌های امنیتی و صحی به مدت سه هفته در کابل تعطیل شده است. در سایر بخش های کشور نیز تدابیری برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا اجرایی شده است.

مسوولان وزارت های دفاع ملی و امور داخله می گویند که تدابیر ویژه ای برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در میان نظامیان کشور اتخاذ شده است. طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله می گوید: تدابیر ویژه وقایوی به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به منسوبان پلیس در سراسر افغانستان ابلاغ شده است. به گفته آقای آرین، روند توزیع بسته‌ های بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده در ادارات پلیس آغاز شده است. سخنگوی وزارت امور داخله می افزاید که تاکنون هیچ مورد مشکوک ویروس کرونا در میان پلیس ثبت نشده است. به گفته او اگر چنین مورد ثبت شود، به گونه فوری کنترل و قرنطین خواهد شد.

همزمان فواد امان معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی نیز از اتخاذ تدابیر ویژه وقایوی برای جلوگیری از شیوع ویرونا در میان نیروهای ارتش خبر داده داده است. آقای امان گفته است که مواد بهداشتی و ضد عفونی کننده برای تمام قطعات و جز و تام‌ های ارتش توزیع شده است. بر اساس معلومات سخنگوی وزارت دفاع ملی، برنامه پیشگیرانه این وزارت شامل آگاهی دهی، استفاده از مواد بهداشتی، ضد عفونی کردن دفترها و جز و تام های ارتش و محدود کردن رفت و آمدن مراجعان می شود.