در پی شیوع نگران کننده بیماری جدید کرونا ویروسی در چین، فرانسه اتباع خود را از مرکز اصلی شیوع این بیماری شهر ووهان خارج می کند. وزیر صحت فرانسه اعلام کرده که با هماهنگی و مجوز دولت چین حدود هشتصد شهروند فرانسوی که هم اکنون در شهر ووهان حضور دارند، در اواسط همین هفته با […]

در پی شیوع نگران کننده بیماری جدید کرونا ویروسی در چین، فرانسه اتباع خود را از مرکز اصلی شیوع این بیماری شهر ووهان خارج می کند.

وزیر صحت فرانسه اعلام کرده که با هماهنگی و مجوز دولت چین حدود هشتصد شهروند فرانسوی که هم اکنون در شهر ووهان حضور دارند، در اواسط همین هفته با هواپیما به فرانسه بازگردانده می شوند. برخی کشورهای دیگر هم مشغول هماهنگی با دولت چین برای خارج کردن اتباع خود از این کشور استند. کنسلگری آمریکا در ووهان نیز اعلام کرده که قصد دارد اتباع این کشور را که شامل دیپلمات ها و برخی افراد شهروندان دیگر استند، روز سه شنبه با یک هواپیمای اختصاصی از ووهان خارج کرده و به کشورشان بازگرداند. این درحالیست که تاکنون دوهزار و هفت صدو پنجاه مورد ابتلا به این بیماری مرموز در چین و سایر کشورهای جهان گزارش شده و حدود هشتاد تن نیز بر اثر ابتلا به این بیماری کشنده جان خود را از دست داده اند. بیشتر موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از آن در چین گزارش شده، اما مواردی از این بیماری در تایلند، هنگ‌کنگ، فرانسه، جاپان، آمریکا، مالزیا، ماکائو، کره جنوبی، ویتنام، تایوان، سنگاپور و کانادا نیز مشاهده شده است.