صدیقی: طالبان اگر به آتش بس توافق نکنند، تلاش های صلح به نتیجه نخواهد رسید

ریاست جمهوری اعلام کرده است که اگر گروه طالبان به آتش بس موافقه نکنند، تلاش های صلح به نتیجه نخواهد رسید.

روز جمعه نمایندگان آمریکا، اتحادیه اروپا، سازمان ملل متحد، آلمان و ناتو در نشست در دبی روی چگونگی آتش بس، کاهش خشونت ها، گفتگوهای بین افغانی، دوره بعدی روند صلح و ضمانت های توافق صلح و ابعاد منطقه ای گفتگو های صلح افغانستان بحث کردند. زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در روند صلح افغانستان، مارکاس پوتزل، فرستاده ویژه‌ آلمان برای افغانستان، رونالد کوبیا، سفیر آلمان در کابل، تدامیچی یاماموتو، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در افغانستان و نیکلاس کی، نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان، در این نشست اشتراک داشته اند. سفیر آلمان در صفحه تویتر خود نوشته است که کاهش خشونت ها، گفتگوهای میان افغانی و همه شمول بودن روند صلح، از محور عمده این نشست بوده است. صدیق صدیق سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که اگر گروه طالبان به آتش بس توافق نکنند، تلاش های صلح به نتیجه نخواهد رسید.

سخنگوی گروه طالبان گفته است که این گروه بر کاهش خشونت ها ده روزه توافق کرده اند و در چند روز آینده احتمالا گروه طالبان با نمایندگان آمریکا به توافق برسند. سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که طرح کاهش خشونت ها جنبه عملی ندارد و باید گروه طالبان آتش بس کنند تا زمینه برای گفتگوهای بین الافغانی فراهم شود.

این در حالیست که دو روز پیش شاه‌محمود قریشی، وزیر خارجه‌ پاکستان نیز گفته بود که طالبان به کاهش خشونت ‌ها در افغانستان توافق کرده است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top