دونالد ترامپ و رجب طیب اردوغان رییسان جمهور آمریکا و ترکیه، برای اولین بار پس از حمله ترکیه به شمال سوریه در کاخ سفید دیدار کرده اند. پس از دیدار چند ساعته دو رهبر در کاخ سفید، آقای ترامپ در یک کنفرانس خبری ضمن تاکید بر داشتن یک رابطه خوب شخصی با آقای اردوغان گفت: […]

دونالد ترامپ و رجب طیب اردوغان رییسان جمهور آمریکا و ترکیه، برای اولین بار پس از حمله ترکیه به شمال سوریه در کاخ سفید دیدار کرده اند.

پس از دیدار چند ساعته دو رهبر در کاخ سفید، آقای ترامپ در یک کنفرانس خبری ضمن تاکید بر داشتن یک رابطه خوب شخصی با آقای اردوغان گفت: امیدوار است روابط “خوب” دو کشور حتی بهتر شود. آقای ترامپ در این دیدار بار دیگر از رییس جمهور ترکیه خواست تا از خریداری سیستم دفاع موشکی اس- چهارصد روسیه صرف نظر کند و آن را “چالشی جدی” برای روابط دو جانبه توصیف کرده است. رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه نیز تاکید کرده که مشکل انقره با کردها نه، بلکه با “سازمان های تروریستی” است. آقای اردوغان بار دیگر خواستار استرداد فتح الله گولن، از آمریکا شده است. با این همه، شماری از سناتورهای آمریکایی از این دیدار رییسان جمهور آمریکا و ترکیه انتقاد کرده اند.