رییس استخبارات روسیه گفته است که تروریستان داعش برای هدف قرار دادن کشورهای آسیای مرکزی، در افغانستان پایگاه می ‌سازند. رییس استخبارات روسیه روز پنجشنبه در چهل و هفتمین نشست ادارات امنیت ملی کشورهای مشترک المنافع “سی آی اس” گفته است که داعش برای هدف قرار دادن کشورهای آسیای مرکزی، در افغانستان پایگاه می ‌سازد. […]

رییس استخبارات روسیه گفته است که تروریستان داعش برای هدف قرار دادن کشورهای آسیای مرکزی، در افغانستان پایگاه می ‌سازند.

رییس استخبارات روسیه روز پنجشنبه در چهل و هفتمین نشست ادارات امنیت ملی کشورهای مشترک المنافع “سی آی اس” گفته است که داعش برای هدف قرار دادن کشورهای آسیای مرکزی، در افغانستان پایگاه می ‌سازد. شبکه خبری تاس روسیه از الکساندر بورتنیکوف، رییس خدمات امنیتی فدرال آن کشور نقل کرده که گفته است که روسیه گواه فعالیت ‌های بیشتر شاخه‌ های داعش در افغانستان است.

این مقام روسی گفته است که داعش از تندروان کشورهای آسیای مرکزی برای انجام این حملات استفاده می ‌کند. این در حالی است که تاجیکستان روز سه شنبه ادعا کرد که تروریستان داعش از داخل خاک افغانستان وارد آن کشور شده و با نیروهای امنیتی آن کشور درگیر شدند.

با این حال وزارت دفاع ملی این اظهارات رییس استخبارات روسیه را بی بنیاد می خواند و می گوید که گروه داعش در کشور شکست خورده است و توانایی جنگی خود را از دست داده است.

فواد امان معاون سخنگوی این وزارت گفته است که نظامیان کشور بزرگترین مخفیگاه های تروریستان داعش را در نقاط مختلف کشور از بین برده اند. به گفته او افراد کلیدی این گروه نیز در افغانستان کشته شده اند و دیگر توان جنگ را ندارند.