کردهای سوریه می گویند که دولت این کشور با اعزام ارتش به مرز شمالی برای جلوگیری از عملیات تهاجمی ترکیه علیه آنها موافقت کرده است. براساس گزارشها، ساعاتی پس از توافق با نیروهای کرد، نیروهای نظامی ارتش این کشور وارد شهر تل تمر در شمال شرق سوریه شده‌اند. شهر تل تمر تا پیش از این […]

کردهای سوریه می گویند که دولت این کشور با اعزام ارتش به مرز شمالی برای جلوگیری از عملیات تهاجمی ترکیه علیه آنها موافقت کرده است.

براساس گزارشها، ساعاتی پس از توافق با نیروهای کرد، نیروهای نظامی ارتش این کشور وارد شهر تل تمر در شمال شرق سوریه شده‌اند. شهر تل تمر تا پیش از این تحت کنترول دولت محلی شمال سوریه تحت هدایت کردها قرار داشت. نیروهای نظامی ارتش سوریه با ورود به این شهر در محدوده توپخانه ارتش ترکیه قرار گرفته‌اند. کردهای سوریه می گویند که دولت این کشور با اعزام ارتش به مرز شمالی برای جلوگیری از عملیات تهاجمی ترکیه علیه آنها موافقت کرده است. عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه که هفته پیش آغاز شد با هدف اخراج نیروهای کرد از نواحی واقع در طول مرز سوریه انجام می شود. ترکیه نیروهای کرد را برای خود تهدید عنوان می کند.