تأکید اتحادیه اروپا بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

اتحادیه اروپا حمایت خود را از برگزار انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرده است. نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل در اعلامیه ای تأکید کرده است که انتخابات ریاست جمهوری برای تحکیم مردمسالاری در افغانستان با اهمیت است.

اتحادیه اروپا به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرده و این روند را سرنوشت ساز خوانده است. نمایندگی اتحادیه اروپا در کابل، روز پنجشنبه با نشر اعلامیه ای تاکید کرده است که انتخابات ریاست جمهوری باید در موعدی که از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شده است، برگزار شود. نمایندگی اتحادیه اروپا گفته که برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در پهلوی این که یک زعامت تعیین می‌ شود، دفاع از ارزش‌ های این کشور نیز است.

این اتحادیه، برگزاری انتخابات را یک فرصت جدید برای شهروندان افغانستان دانسته تا رهبری و زعامت مشروع کشور را بر بنیاد اصول دموکراسی برگزینند.

این در حالی است که نزدیک به سه هفته از آغاز پیکارهای انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری سپری می‌ شود؛ اما این پیکار ها کم ‌رنگ است و روند صلح انتخابات را تحت‌ شعاع قرار داده است. شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری گفته اند که منتظر نتایج هشت دور گفتگوهای نمایندگان آمریکا و طالبان استند.

بااین حال، حبیب‌ الرحمان ننگ، رییس دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که این کمیسیون از رهگذر فنی آماده برگزاری انتخابات در سطح کشور است. به گفته آقای ننگ، بر اساس تقویم، مواد انتخاباتی با همکاری نظامیان کشور از طریق زمین و هوا قبل از روز برگزاری انتخابات منتقل خواهد شد.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top