در حمله تروریستی در کابل هشت تن به شهادت رسیدند

درپی حمله تروریستی در نزدیک درازه جنوبی دانشگاه کابل، هشت به شهادت رسیدند و بیش از سه تن دیگر زخم برداشته اند.

صبح روز جمعه زمانی که صدها تن از قاضیان برحال و دانشجویان به هدف سپری کردن امتحان ستاژ قضایی به دانشگاه کابل می رفتند، یک موتر بمکذاری شده، در نزدیک دوازه شمالی این دانشگاه منفجر شد. فیصل امین سخنگوی وزارت تحصیلات عالی می گوید که براساس تقسیم اوقات قرار بود روز جمعه از متقاضیان ستاژ قضایی امتحان گرفته شود.

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل گفته که مهاجم انتحاری سوار بر موتر نوع کرولا بوده و در مقابل ورودی دانشگاه کابل مواد همراهش را منفجر کرده است.

فردوس فرامرز سخنگوی پولیس کابل می‌ گوید، احتمال می‌ رود که هدف این حمله دانشگاه کابل نبوده است.

مسوولیت این رویداد را گروهی به عهده نگرفته است. اما شورای امنیت ملی طالبان را مسوول این حمله می داند. در اعلامیه این نهاد آمده است: در حالی که گفتگوهای صلح ادامه دارد، اما گروه طالبان به گونه زنجیره ای غیرنظامیان را هدف قرار می دهد:”در حالی‌ که تمام هموطنان ما خوشبین به روند گفتگوهای صلح هستند، این نوع اعمال آرزوی‌ های مردم را خدشه‌ دار و روند صلح را مورد شک قرار می‌ دهد.

 

ریاست اجرایی نیز گروه طالبان را مسوول این رویداد تروریستی خوانده است. در اعلامیه ریاست اجرایی آمده است: می‌ رفت پس از چند دوره نشست و گفتگو درباره صلح، تغییری در رفتار و اعمال طالبان به میان آید. اما این گروه خشونت ‌های مکرر که غیرنظامیان به ‌شمول زنان و کودکان، از قربانیان اصلی آن بودند، ثابت کردند که هیچ باوری به صلح و آینده عاری از خشونت در افغانستان ندارند.

نوشته‌های مرتبط


Top