وزیران خارجه ناتو گفتگو‌های صلح افغانستان را بررسی می کنند

دبیر کل ناتو می گوید که وزیران خارجه کشور‌های عضو ناتو روز پنجشنبه هفته روان در واشنگتن روی چندین موضوع به شمول گفتگو‌های صلح افغانستان بحث می کنند.

وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو تلاش‌ های آمریکا در روند صلح افغانستان را در یک نشست اختصاصی به بحث می‌ گیرند. ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفته است که نشست وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو به روز پنجشنبه هفته روان در مقر این پیمان برای بررسی تلاش‌ های صلح افغانستان برگزار می ‌شود. آقای استولتنبرگ افزوده که وزیران خارجه کشورهای عضو ناتو در مورد نقش این سازمان در مبارزه با هراس افگنی نیز گفتگو خواهند کرد.

او با اشاره به تلاش‌های زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان گفته که آقای خلیلزاد هفته گذشته برای چهارمین بار با متحدان آمریکا در مورد صلح افغانستان گفتگو کرده است.

به گفته او، فرماندهان نظامی و نمایندگان سیاسی ناتو در افغانستان از تلاش ‌های آقای خلیلزاد در روند صلح افغانستان حمایت کامل می ‌کنند.

ناتو در حالی بر اقدامات مشترک در روند صلح افغانستان سخن می‌ گوید که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا روز دوشنبه پس از دیدار با مقام‌های ناتو و اتحادیه اروپا، وارد کابل شد و به شکل جداگانه با رهبران سیاسی حکومت و برخی چهره‌ های دیگر سیاسی پیرامون روند صلح افغانستان، دیدار کرد.

آقای خلیلزاد در دیدار با رییس اجرایی حکومت گفته که مذاکرات بین‌الافغانی همه شمول، آتش بس و دست یافتن به صلح با توافق تمام افغانستانی ‌ها از مولفه‌ های اصلی مذاکره او با طالبان است و تلاش می‌ کند تا مذاکرات بین‌الافغانی همه شمول آغاز شود. او همچنان گفته که در گفتگوهای آمریکا با طالبان هیچ مساله پنهانی وجود ندارد و افغانستانی ها در باره سرنوشت آینده کشور خود تصمیم می ‌گیرند.

نوشته‌های مرتبط


Top