درگیری میان دوسته از دانشجویان در خوابگاه مرکزی دانشگاه کابل

چاشت امروز درگیری گسترده میان دو دسته از دانشجویان در خوابگاه مرکزی دانشگاه کابل صورت گرفت. شاهدان محل رویداد می گویند که دسته ای از دانشجویان تصمیم گرفته بودند از بهر ناامنی های اخیر در ولسوالی های مالستان و جاغوری ولایت غزنی، تظاهرات کنند؛ اما این تصمیم آنان با مخالفت دسته دیگری از دانشجویان قرار گرفت و درگیری آغاز شد.

ماجرا از آن جا آغاز می شود که شماری از دانشجویان دانشگاه کابل گردهم می آیند و تصمیم می گیرند که از بهر ناامنی های اخیر در ولسوالی های جاغوری و مالستان ولایت غزنی، تجمع اعتراضی تشکیل دهند. اما شمار دیگری از دانشجویان با آگاه شدن از تصمیم، بر ضد آنان بر می خیزند و برای راه اندازی درگیری آمادگی می گیرند.

این درگیری حدود پنج ساعت ادامه داشت. به گفته شاهدان عینی، در این درگیری یک دانشجو جان باخته و حدود ده تن دیگر زخمی شده اند.

درگیری رفته رفته به بیرون از دانشگاه کشیده می شود و شماری از دانش آموزان مکتب های نزدیک به دانشگاه کابل، در حمایت از دانشجویانی قرار می گیرند که با برگزار تجمع اعتراضی مخالفت کرده اند.

حتا افراد تفنگدار غیر مسوول نیز برای حمایت از دانشجویان به نزدیک دانشگاه کابل می رسند. ظاهرا پلیس برای مدیریت اوضاع ناتوان به نظر می رسد و متهم به جانب داری می شود. برای بررسی این رویداد چهار تن از مشاوران رییس جمهور به عنوان هیأت تعیین شده اند.

پس از درگیری ماه محرم سال یک هزار و سه صد و نود و یک خورشیدی، این شدیدترین درگیری میان دانشجویان دانشگاه کابل بوده است. در سال ۱۳۹۱ نیز درگیری از بهر برگزاری مراسم روزعاشورا صورت گرفته بود. در این درگیری نیز به دانشجویان تلفات وارد شده بود.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top