تا کمتر از یک هفته دیگر نشست صلح مسکو در مورد افغانستان برگزار می شود

نشست صلح مسکو در پیوند به صلح افغانستان تا یک هفته دیگر برگزار می شود. وزارت خارجه روسیه گفته است که این نشست با اشتراک مقام های یازده کشور برگزار خواهد شد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرده است که نشست صلح مسکو در پیوند به صلح افغانستان در نهم ماه روان میلادی یعنی کمتر از یک هفته دیگر در مسکو برگزار می شود. در این نشست از افغانستان، هند، ایران، قزاقستان، قرغیزستان، چین، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبیکستان و آمریکا دعوت شده است. گفته می شود که برای نخستین بار یک هیأتی از دفتر سیاسی طالبان در قطر در نشست مسکو شرکت خواهد کرد.

ماریا زخرووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است: “مسکو بارها تاکید کرده است که یگانه راه مناسب برای حل اوضاع افغانستان گفتگوی جوانب درگیر و کشور های منطقه است.”

قرار بود نشست صلح مسکو در ماه سنبله سال جاری برگزار شود، اما برگزاری این نشست به درخواست حکومت افغانستان به دلیل حضور نمایندگان گروه طالبان در این نشست به تاخیر افتاد. قرار است در این نشست نماینده از شورای عالی صلح کشور نیز شرکت کند.

رسانه های غربی گزارش داده اند که این نشست بدون رضایت حکومت افغانستان توسط روسیه انجام می شود و قرار است در نشست صلح مسکو چندین تن از سایستمداران افغانستان از جمله حامد کرزی شرکت کند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top