عبد الله: حکومت نباید با پیشنهاد صلح به طالبان خود را فریب دهد

رییس اجرایی حکومت با تاکید بر تامین صلح در کشور می گوید که حکومت نباید بیشتر از این با ارایه پیشنهاد صلح به گروه طالبان خود را فریب دهد.

بخش‌های از کشور به ویژه ولایت ‌های غزنی، بغلان، فراه، فاریاب، غور، بادغیس، قندهار، زابل، لوگر، ننگرهار، کندز در این اواخر دستخوش ناامنی‌ها بوده است. ناامنی‌هایی که در آن شماری زیادی از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان کشته و زخمی شدند. به دنبال افزایش ناامنی‌ها در بخش‌هایی از کشور، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت می‌گوید که حکومت نباید بیشتر از این با ارایه پیشنهاد صلح به طالبان خود را فریب دهد.

رییس اجرایی حکومت در نشست شورای وزیران از کم کاری‌ های حکومت در زمینه رسیدگی به مشکلات مردم انتقاد کرد و گفت که کم کاری‌های حکومت مردم و نیروهای امنیتی را به ” کشتار” داده است.

گفتنی است که حکومت در دومین نشست روند صلح کابل طرحی صلح با طالبان را ارایه کرد. در این طرح حکومت اعلام آمادگی کرد که نام رهبران طالبان را از فهرست سیاه سازمان ملل بیرون کرده و این گروه را به عنوان یک حزب سیاسی به رسمیت ب‌شناسد. اما با آغاز فصل بهار، طالبان حملات نظامی خود علیه نیروهای امنیتی را زیر نام خندق از سر گرفته است.

نوشته‌های مرتبط


Top