آگاهان: سیاست خارجی حکومت در دو سال گذشته موفق بوده است

شماری از آگاهان سیاسی می گویند که بزرگترین دستآورد حکومت وحدت ملی در دو سال اخیر، بهبود در سیاست خارجه می باشد. این آگاهان سیاسی تاکید می کنند که عملکرد خوب حکومت در سیاست خارجی، توانسته است افغانستان را یک بار دیگر در محراق توجه جامعه جهانی قرار دهد. فرامرز تمنا رییس مرکز مطالعات استراتیژیک وزارت امور خارجه و آگاه سیاسی می گوید که برگزاری نشست وارسا نشان داد که افغانستان یک بار دیگر در محراق توجه جامعه جهانی قرار دارد و این نشست پیام واضح برای مردم افغانستان و دشمنان کشور داشت.

در همین حال جان مکین سناتور جمهوری‎خواه آمریکا گفته است که افغانستان شریک راهبردی ناتو و آمریکا است. وی از کشورهای منطقوی که شریک راهبردی آمریکا است خواسته است که در کار سرکوب هراس افگنان، افغانستان را همکاری کنند.

از سویی هم وزارت دفاع ملی یک بار دیگر پاکستان را متهم می کند که با حمایت از هراس افگنان جنگ در افغانستان را شعله ور کرده است.

این درحالیست که وزیر دفاع آمریکا در دیدار با رییس جمهور غنی گفته است که رهبران طالبان را چه در افغانستان و چه در پاکستان هدف قرار خواهند داد و نیروهای آمریکایی برای تقویت نظامیان افغانستان همکاری خواهند کرد.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top