داکتر عبدالله: متاسفانه پاکستان در کار مبارزه با تروریزم صادق نیست

رییس اجرایی حکومت می گوید که افغانستان با تمام توان علیه تروریزم مبارزه می کند و ضرورت است تا پاکستان نیز به حمایت از تروریزم خاتمه دهد. عبدالله عبدالله در دیدار با فرستاده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان گفته است که افغانستان تلاش کرد با پاکستان صادقانه در کار مبارزه با تروریزم همکاری کند، اما این کشور در این راستا با صداقت عمل نکرده است.

پاکستان دست کم سه بار و پس از کشته شدن رهبران تروریستان در خاکش تحت انتقاد شدید آمده است. بار نخست پس از کشته شدن اسامه بن لادن، بار دوم پس از بر ملا شدن مرگ ملا محمد عمر و اخیرا پس از کشته شدن ملا اختر محمد منصور.

پس از کشته شدن ملا اختر محمد منصور، ریچارد اولسن فرستاده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان به اسلام آباد سفر کرد. این که در این سفر چه گذشت، به رسانه ها چیزی درز نکرده است.

اکنون آقای اولسن به کابل آمده است و با عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت دیدار کرده است. دفتر رسانه ای ریاست اجرایی در خبرنامه ای گفته است که فرستاده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان در این دیدار در باره سفرش به اسلام آباد با آقای عبدالله گفت‎گو کرده است، اما در باره جزییات سفر این مقام آمریکایی در خبرنامه ریاست اجرایی چیزی گفته نشده است. ریجارد اولسن در این دیدار بر لزوم همکاری در کار مبارزه با هراس افگنی تاکید کرده است.

با این حال در خبر نامه ریاست اجرایی آمده است که آقای عبدالله یک بار دیگر بر حقانیت موضع افغانستان در مبارزه با تروریزم و نیاز به همکاری صادقانه پاکستان در مبارزه با دهشت افگنی تاکید کرده است.

عبدالله گفته است: “افغانستان با تمام توان تلاش کرد تا با همکاری صادقانه با پاکستان روند صلح در کشور را تسریع بخشد، ‌اما متاسفانه حکومت پاکستان به وعده‌ های خود عمل نکرد و رهبر طالبان نیز در خاک این کشور به قتل رسید. توقع حکومت و مردم افغانستان این است که حکومت پاکستان عملا علیه طالبان و شبکه حقانی دست به عمل شود و در راه رسیدن به صلح در منطقه و جهان ما را یاری رساند”.

رییس اجرایی همچنان یاد آور شده است که نظامیان کشور با تمام قوت با تروریست‌ ها در سراسر کشور درحال جنگ است. وی کشته شدن رهبر طالبان در پاکستان را فرصتی برای تامین صلح خوانده و افزوده است که با در نظرداشت فرصت‌ های ایجاد شده بعد از کشته شدن رهبر طالبان، افغانستان برای تامین صلح نیز کار می کند.

نوشته‌های مرتبط


Top