وزارت احیا و انکشاف دهات امتحان رقابتی ارتقای ظرفیت را برگزار کرد

وزارت احیا و انکشاف دهات امتحان رییسان ۳۴ ولایت این وزارت را از طریق روند رقابتی ظرفیت سازی برگزار کرد. برنامه ارتقای ظرفیت برای نتیجه یا سی بی آر با همکاری بانک جهانی برای مسلکی سازی افراد در ادرات دولتی آغاز شده است. این برنامه از یک سال قبل آغاز شده است اما تا کنون حکومت موفق به اجرای آن نشده است. (روز سه شنبه ۱۰حمل/فروردین) وزارت احیا و انکشاف دهات برای اولین بار به هدف استخدام رییسان انکشاف دهات ۳۴ ولایت کشور امتحان رقابتی را از طریق روند ارتقای ظرفیت با حضور مسوولان کمسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی، نمایندگان مجلس و فعالان مدنی برگزار کرد. در این برنامه بیش از یکصد و هفتاد تن شرکت کرده اند. عتیق الله خواصی معاون وزارت احیا و انکشاف دهات از شفاف بودن این روند اطمینان می دهد و می گوید که در این روند اجازه دست اندازی به کسی داده نخواهند شد.

آقای خواصی نبود کادر های مسلکی در ادارات دولتی را یکی از چالش ها فرا راه سیستم اداری در کشور عنوان می کند و می افزاید که این وزارت تلاش دارد تا از طریق این روند افراد مسلکی را استخدام کند.

از سویی هم شماری از نهادهای ناظر در این روند می گویند از این روند به صورت جدی نظارت خواهند کرد.

بر اساس این برنامه بست های کارمندان برحال رتبه یک الی سه به اعلام گذاشته می شود و قرار است در تمام ادارات دولتی برگزار شود. این برنامه در حالی اجرا می شود که چالش های زیادی فرا راه آن قرار دارد. با این همه دیده شود که حکومت موفق به عملی کردن این برنامه می شود یا خیر، گذشت زمان به این مساله پاسخ خواهد داد.

نوشته‌های مرتبط


Top