ریاست جمهوری: در صورت ضرورت از هم پیمانان خارجی خود کمک می گیریم

معاون سخنگوی ریاست جمهور کشور می گوید که در صورت ضرورت شود از نیروهای بین المللی کمک خواسته خواهد شد. بیش از یک هفته از سقوط ولایت کندز به دست طالبان می گذرد و هنوزهم جنگ بین نیروهای امنیتی و طالبان دراین ولایت جریان دارد.

معلوم نیست که چی زمانی ولایت کندز از جود طالبان بطور کامل پاکسازی می شود. در جنگ کندز از قوای هوایی و نیروهای زمینی خارجی نیز استفاده شده است. سید ظفر هاشمی معاون سخنگوی ریاست جمهوری می گوید در صورت که ضرورت شود از ناتو و آمریکا کمک خواسته خواهد شد.

درهمین حال وزارت دفاع ملی می گوید که نیروهای امنیتی بعد از گذشت یک هفته تازه موفق شده اند که کمین طالبان را در “جر خشک” ولایت بغلان بشکنند و به سمت کندز حرکت کنند. دولت وزیری معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید با رسیدن این نیروها به ولایت کندز فشار برطالبان بیشتر خواهد شد. وی می افزاید که در منطقه “جرخشک” ولایت بغلان به طالبان تلفات سنگینی وارد شده است.

در همین حال صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله کشور می گوید که سقوط ولایت کندز قوت طالبان نبوده است، بلکه ضعف هماهنگی بین نیروهای امنیتی در این ولایت سبب شده است که این شهر بدست مخالفان مسلح سقوط کند.

از سوی دیگر معاون سخنگوی ریاست جمهوری از پیدا شدن دو جسد پوسیده در ارگ ریاست جمهوری نیز خبر می دهد و می گوید که تحقیقات در رابطه به این اجساد آغاز شده است. به گفته آقای هاشمی، در رابطه به این مساله کمیسیونی موظف شده است تا معلوم کند که این اجساد کی ها استند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top