پس از آن‌که خبرگزاری رویترز اسنادی را فاش کرد که در آن ریاست جمهوری برای نشست استانبول یک طرح سه مرحله‌یی را آماده کرده، حالا منابع آگاه در حکومت می‌گویند که رییس جمهورغنی، این طرح را به روز سه شنبه شرح می‌دهد. بر اساس اسناد که این خبرگزاری به آن دست یافته، آقای غنی در […]

پس از آن‌که خبرگزاری رویترز اسنادی را فاش کرد که در آن ریاست جمهوری برای نشست استانبول یک طرح سه مرحله‌یی را آماده کرده، حالا منابع آگاه در حکومت می‌گویند که رییس جمهورغنی، این طرح را به روز سه شنبه شرح می‌دهد.
بر اساس اسناد که این خبرگزاری به آن دست یافته، آقای غنی در مرحله نخست ایجاد اجماع برای رسیدن به یک توافق سیاسی و برقراری آتش بس تحت نظارت جامعه جهانی، در مرحله دوم، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و ایجاد یک حکومت صلح و در بخش سوم هم ساختار وابسته به قانون اساسی، ادغام مجدد مهاجران و برنامه های توسعه‌یی در نظر گرفته شده‌است.
در این برنامه شمس امانی با آقایان پوهاند گل‌رحمان قاضی رییس شورای صلح و نجات افغانستان، سید علی جاوید رهبر حزب حرکت اسلامی آزاد افغانستان و کمال سادات معین پیشین وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت‌وگو کرده است.