شمار مبتلایان به بیماری کووید- نزده در جهان همچنان رو به افزایش است. شمار جان باختگان با گذشت هر روز بیشتر می شود. اما برخی از دولت های آمار واقعی جان باختگان را منتشر نمی کنند. چنان که در بریتانیا قربانیان در خانه های سالمندان بیشتر از ارقامی است که پیشتر منتشر شده است. یک […]

شمار مبتلایان به بیماری کووید- نزده در جهان همچنان رو به افزایش است. شمار جان باختگان با گذشت هر روز بیشتر می شود. اما برخی از دولت های آمار واقعی جان باختگان را منتشر نمی کنند. چنان که در بریتانیا قربانیان در خانه های سالمندان بیشتر از ارقامی است که پیشتر منتشر شده است. یک سازمان خیریه در بریتانیا اعلام کرده است که دولت این کشور شمار واقعی سالمندان جان باختگان سالمند را پنهان کرده است.

شیوع بیماری همه گیر کووید- نزده همچنان در سراسر جهان ادامه دارد و تعداد جان باختگان بر اثر این بیماری از یک صد و پنجاه و چهار هزار تن فراتر رفته است. آخرین آمارها از مبتلا شدن بیش از دو میلیون و دوصد و پنجاه و دو هزار تن در کشورهای مختلف جهان به ویروس جدید کرونا حکایت دارد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در امریکا به بیش از هفت صد هزار تن رسیده است. آمارها نشان می دهد که تاکنون آزمایش کرونای هفت صد هزار و شش صد و شصت و چهار تن در امریکا مثبت بوده است. از این تعداد بیش از سی و هفت هزار تن جان خود را از دست داده اند.

بااین حال، افزایش چشمگیر موارد ابتلا در جاپان این نگرانی را پدید آورده است که نظام درمانی این کشور نتواند به وضع همه بیماران رسیدگی کند.

از سویی هم، اسپانیا یکی از کشورهایی که بیشترین آمار مرگ ناشی از ویروس کرونا در جهان را به نام خود ثبت کرده محدودیت ‌های وضع شده برای مهار بحران کنونی را برای بیست روز دیگر تمدید کرد. پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا شنبه شب طی سخنانی تاکید کرد مقرارت منع گشت و گذار و محدودیت های اعمال شده به واسطه قرنطین عمومی تا نهم ماه می در سراسر این کشور تمدید می‌ شود. وزارت بهداشت اسپانیا اعلام کرده که شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور از مرز بیست هزار تن عبور کرده است.

با این همه، شمار افرادی که بر اثر شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید- نزده در خانه‌ های سالمندان بریتانیا جان خود را از دست داده ‌‌‌اند احتمالا به هفت هزار و پنج صد تن افزایش یافته‌ است.

سازمان خیریه موسوم به” کییر انگلند” که خانه ‌های سالمندان را در بریتانیا نمایندگی می‌ کند با اعلام این مطلب هشدار داده است که شمار قربانیان کرونا در این کشور می‌ تواند بسیار بیشتر از آمار رسمی اعلام شده باشد. بر اساس تازه‌ ترین آماری که از شمار قربانیان کرونا در بریتانیا منتشر شده بیش از پانزده هزار تن تاکنون بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید- نزده جان خود را از دست داده‌‌‌ اند.