درپی حمله های گروه طالبان بر مواضع نظامیان کشور و شبه نظامیان خیزش مردمی در ولایت های بلخ و بادغیس ده تن به شهادت رسیدند. یک فرمانده پولیس محلی و نه شبه نظامی خیزش مردمی از قربانیان این حمله های استند. در همین حال وزارت امور داخله از بازداشت دو فرد وابسته به گروه طالبان […]

درپی حمله های گروه طالبان بر مواضع نظامیان کشور و شبه نظامیان خیزش مردمی در ولایت های بلخ و بادغیس ده تن به شهادت رسیدند. یک فرمانده پولیس محلی و نه شبه نظامی خیزش مردمی از قربانیان این حمله های استند. در همین حال وزارت امور داخله از بازداشت دو فرد وابسته به گروه طالبان در ولایت های لغمان و فاریاب خبر داده است.

مسوولان محلی ولایت بلخ می گویند که درپی حمله افراد وابسته به گروه طالبان در ولسوالی شولگره این ولایت نه تن از شبه نظامیان خیزش مردمی به شهادت رسیدند. منیراحمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ گفته که این حمله شنبه شب بر پاسگاه ‌شبه نظامیان خیزش مردمی در روستای دالان ولسوالی شولگره‌‌ این ولایت، صورت گرفته است. به گفته سخنگوی والی بلخ، در جریان این حمله همچنان پنج شبه نظامی خیزش مردمی زخم برداشته اند. با این حال، عادل شاه عادل سخنگوی پولیس بلخ گفته که حمله گروه طالبان با رسیدن نیروی تازه نفس عقب زده شده است.

در همین حال، درپی حمله افراد وابسته به گروه طالبان بر پاسگاه نظامیان کشور در ولسوالی مُقر ولایت بادغیس، یک فرمانده پولیس محلی و دو تن از نظامیان کشور به شهادت رسیدند. نجم‌ الدین برهانی، سخنگوی والی بادغیس گفته است که افراد وابسته به گروه طالبان در منطقه “چشمه دزدک” ولسوالی مُقر بالای سعد‌الدین، یک تن از فرماندهان پولیس محلی حمله کرده ‌اند. آقای برهانی گفته که این درگیری حوالی ساعت سه بامداد امروز آغاز شده و برای دو ساعت ادامه داشت. سخنگوی والی بادغیس می افزاید که در جریان درگیری به افراد وابسته به گروه طالبان نیز تلفات وارد شده است؛ اما او، شمار دقیق آن را مشخص نکرده است.

از سویی هم وزارت امور داخله می گوید که نیروهای قطعات خاص پولیس در نتیجه عملیاتی، دو تن را در پیوند به همکاری با گروه طالبان از مربوطات ولسوالی الیشنگ ولایت لغمان بازداشت کرده اند. در همین حال، پولیس فاریاب نیز، یک عضو کلیدی گروه طالبان را از مربوطات ولسوالی المار بازداشت کرده است.