وزارت خارجه روسیه از امریکا، چین و پاکستان خواسته که برای حل بحران جنگ در افغانستان بیشتر هماهنگی کنند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است که بن بست کنونی در روند صلح افغانستان باید با هماهنگی کشورهای دخیل در افغانستان برطرف شود. وزارت خارجه روسیه همچنان با اشاره به اختلاف های سیاسی در افغانستان گفته […]

وزارت خارجه روسیه از امریکا، چین و پاکستان خواسته که برای حل بحران جنگ در افغانستان بیشتر هماهنگی کنند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است که بن بست کنونی در روند صلح افغانستان باید با هماهنگی کشورهای دخیل در افغانستان برطرف شود. وزارت خارجه روسیه همچنان با اشاره به اختلاف های سیاسی در افغانستان گفته است که اگر این اختلاف ها از راه مذاکره حل نشود، زمینه برای گفتگوهای صلح بین ‌الافغانی نیز فراهم نخواهد شد. در همین حال، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای روند صلح افغانستان با وزیر خارجه هند درباره این روند گفتگو کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یک نشست خبری در مسکو گفته که کشورش از تمامی بازیگران در افغانستان می ‌خواهد که تلاش ‌های خود را برای حل بحران در این کشور هماهنگ کنند. به گفته او، بن بست کنونی در روند صلح افغانستان باید با هماهنگی کشورهای دخیل در افغانستان رفع شود.

ماریا زخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: هماهنگی در تلاش‌ های جهانی می ‌تواند زمینه گفتگو و رسیدن به یک توافق صلح واقعی را در افغانستان فراهم کند و به نفع افغانستان تمام شود.

وزارت خارجه روسیه با اشاره به اختلافات سیاسی در افغانستان گفته که اگر این اختلافات از راه مذاکره حل نشود، زمینه برای گفتگوهای صلح بین ‌الافغانی نیز فراهم نخواهد شد. به باور مسکو، اختلافات سیاسی رهبران افغانستان در چنین شرایط، مانع بزرگی در روند صلح افغانستان ایجاد کرده‌ است. مسکو، واشنگتن را در بروز اختلاف های سیاسی پسا انتخابات مقصر دانسته است.

ماریا زخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: در این اختلافات امریکا ملامت است، زیرا این کشور برنده شدن یک نامزد را در انتخابات ریاست جمهوذی افغانستان پذیرفته است. اختلافات سیاسی در افغانستان، خلاف تعهداتی است که امریکا، روسیه، چین و پاکستان درباره افغانستان روی آن توافق کرده ‌اند.

با این حال، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای روند صلح افغانستان با وزیر خارجه هند درباره وضعیت جاری در روند صلح افغانستان و پیشرفت ‌ها در این زمینه تلفنی گفتگو کرده است. وزیر خارجه هند گفته که کشورش از روند صلح به مالکیت دولت افغانستان حمایت می ‌کند و در این خصوص به همکاری خود ادامه می ‌دهد.