وزارت صحت عامه هشدار می دهد که شماری مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. این وزارت تأکید می کند که در خانه ماندن و رعایت کردن محدویت های گشت و گذار می تواند سبب کاهش موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا در کشور شود. وزارت صحت عامه همچنان می گوید که […]

وزارت صحت عامه هشدار می دهد که شماری مبتلایان به ویروس کرونا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت. این وزارت تأکید می کند که در خانه ماندن و رعایت کردن محدویت های گشت و گذار می تواند سبب کاهش موارد تازه ابتلا به ویروس کرونا در کشور شود.

وزارت صحت عامه همچنان می گوید که قرار است به زودی روند آموزش یک هزار کارمند بهداشت برای مبارزه با ویروس کرونا آغاز شود. به گفته سخنگوی این وزارت در کنار این، یک کارخانه تولید لباس های بهداشتی نیز در داخل کشور به فعالیت آغاز خواهد کرد.

وزارت صحت عامه می گوید که شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کشور با گذشت هر روز افزیاش می یابد و تاکنون مشخص نیست که چی زمانی، میزان ابتلا به این ویروس در کشور، به سیر نزولی خود برسد. سخنگوی وزارت صحت عامه تأکید می کند که در خانه ماند و رعایت توصیه های بهداشتی بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.

وزارت صحت عامه می گوید که قرار است به زودی روند آموزش یکهزار کارمند بخش بهداشت برای مبارزه با ویروس کرونا آغاز شود. سخنگوی این وزارت می افزاید که در کنار آموزش پزشکان، قرار است تولید لباس ‌های بهداشتی نیز در داخل کشور آغاز شود.

پزشکان و در کل کارمندان بخش بهداشت، در خط نخست مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند. در تازه ترین مورد، یک پزشک شفاخانه صحت طفل در کابل پس از مبتلا شدن به بیماری کووید- نزده جان باخت.

پس از هرات و کابل، بیشترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید- نزده در ولایت کندهار ثبت شده است. وزارت صحت عامه می گوید که این ولایت به علت عبور مسافران برگشته از ایران، گواه این حالت شده است.