پس از آن که چین اقدام به رفع قرنطین شهر ووهان کرد، شمار مبتلایان به بیماری کووید- نزده در این کشور افزایش یافته است. پیش از این سازمان جهانی صحت رفع محدودیت ‌های اعمال شده را گام برای احیای مرگبار همه‌ گیری کووید- نزده خوانده است. این در حالیست که در چند روز اخیر شماری […]

پس از آن که چین اقدام به رفع قرنطین شهر ووهان کرد، شمار مبتلایان به بیماری کووید- نزده در این کشور افزایش یافته است. پیش از این سازمان جهانی صحت رفع محدودیت ‌های اعمال شده را گام برای احیای مرگبار همه‌ گیری کووید- نزده خوانده است. این در حالیست که در چند روز اخیر شماری از کشور ها اقدام به رفع محدودیت های وضع شده بدلیل ویروس کرونا کرده اند.

کمیسیون ملی صحت چین امروز دوشنبه در بیانیه‌ ای اعلام کرده است که در بیست و چهار ساعت گذشته یکصدو هشت مورد جدید مبتلا به بیماری کووید- نزده شناسایی شده است. به گفته مقام های صحی چین، در میان مبتلایان تازه در این کشور نود و هشت تبعه خارجی و ده شهروند چین شناسایی و ثبت شده است. بر اساس این بیانیه، طی یک شبانه ‌روز گذشته دو تن نیز بر اثر بیماری کرونا در ایالت هوبی چین جان باخته و هشتاد و هشت تن دیگر بهبود یافته‌ و از بیمارستان مرخص شده اند. این در حالیست که دولت چین چند روز پیش اعلام کرد که قرنطین شهر ووهان این کشور که نخستین محل شیوع ویروس کرونا در جهان شناسایی شده است را برطرف کرده است.

از سویی هم در حالی که بیش از نیمی از جمعیت جهان قرنطین شده اند، دولت ‌های اروپایی نیز تلاش می ‌کنند با تمدید دوره خانه نشینی اجباری شهروندان و تشدید موازین مراقبتی و احتیاطی، آهنگ شیوع ویروس کرونا را کند کنند.

در همین حال، دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا اعلام کرده است که محدودیت ها بر مسایل اقتصادی را برطرف خواهد کرد. اما ایران اعلام کرد که کار و کسب های کم خطر از بیست و سوم ماه حمل بجز در تهران، در تمام ولایت های این کشور اجازه فعالیت دارند. با کاهش موارد ابتلا به کرونا و روند نزولی میزان مرگ و میر در اسپانیا، دولت این کشور نیز به بعضی از کسب و کارهای غیرضروری از امروز اجازه بازگشایی و فعالیت داده است. این در حالیست که پیش از این رییس سازمان جهانی صحت هشدار داده بود که رفع محدودیت ‌های اعمال شده ممکن است به احیای مرگبار همه‌ گیری کووید- نزده منجر شود.

تاکنون بیش از یک میلیون و هشت صد و پنجاه هزار تن در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده و بیش از یکصدو چهارده هزار تن جان خود را از دست داده ‌اند.