وزارت صحت عامه از هفتمین مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در شهر کابل خبر داده و گفته است که شمار مبتلایان این ویروس در کشور به دوصدو نود و نه تن رسیده است. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که یک مرد شصت و سه ساله از اثر مبتلا به ویروس کرونا در […]

وزارت صحت عامه از هفتمین مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در شهر کابل خبر داده و گفته است که شمار مبتلایان این ویروس در کشور به دوصدو نود و نه تن رسیده است. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که یک مرد شصت و سه ساله از اثر مبتلا به ویروس کرونا در کابل فوت کرده است. سخنگوی وزارت صحت افزوده است که شمار واقعات مثبت این ویروس به دلیل وارد شدن آن به مرحله گردش در کشور در حال افزایش است. او از مردم خواست که برای جلوگیری از این ویروس و مبارزه با آن بسیج شوند.

وزارت صحت اعلام کرده است که در یک شبانه روز گذشته بیست و پنج واقعه مثبت ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده است. با این رقم شمار مبتلایان به کرونا در کشور به دوصدو  نودو نه تن رسیده است. سخنگوی این وزارت در یک نشست خبری در کابل گفت که موارد جدید مثبت شامل یازده مورد در کابل، پنج مورد در هرات، دو مورد در سمنگان، و یک یک مورد در ولایت‌ های بلخ، کندز، نیمروز، فاریاب، غزنی، غور و لوگر است. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که شمار مجموعی مبتلایان به این ویروس در کشور به دوصد و نود و نه مورد رسیده است.

سخنگوی وزارت صحت عامه همچنان از  نخستین مرگ و میر از ویروس کرونا در کابل خبر  داده و گفته است که این هفتمین مورد مرگ ناشی از کرونا در کشور است. او همچنان گفت که تاکنون دوازده فرد مبتلا این ویروس در کشور صحت‌ یاب شده اند.

سخنگوی وزارت صحت افزوده است که شمار واقعات مثبت این ویروس به دلیل وارد شدن آن به مرحله گردش در کشور در حال افزایش است. او از مردم خواست که برای جلوگیری از این ویروس و مبارزه با آن بسیج شوند.

براساس معلومات وزارت صحت عامه تاکنون دو هزار و دوصد و هشتاد و هشت نمونه مشکوک در لابراتوارهای کابل، هرات و ننگرهار مورد آزمایش قرار گرفته‌ که از این میان دوصد و نودو نه مورد مثبت و یکهزار و نه صد و شصت مورد منفی تثبیت شده است.