دبیرکل سازمان ملل متحد به خاطر گسترش ویروس کرونا در افغانستان بار دیگر از حکومت و طالبان خواست، جنگ را توقف دهند. دبیر کل ناتو روز گذشته از گسترش جنگ همزمان با شیوع ویروس کرونا در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت که جنگ در افغانستان در حالی افزایش یافته که حکومت افغانستان هیات مذاکره […]

دبیرکل سازمان ملل متحد به خاطر گسترش ویروس کرونا در افغانستان بار دیگر از حکومت و طالبان خواست، جنگ را توقف دهند. دبیر کل ناتو روز گذشته از گسترش جنگ همزمان با شیوع ویروس کرونا در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت که جنگ در افغانستان در حالی افزایش یافته که حکومت افغانستان هیات مذاکره کننده برای گفتگو با طالبان تشکیل داده و نیز تیم‌ های تخنیکی دو طرف سرگرم رایزنی در مورد رهایی زندانیان است. در همین حال، اتحادیه اروپا خواستار آتش ‌بس جهانی به هدف مبارزه با ویروس کرونا شده است.

آنتونیو گوتریش دبیرکل سازمان ملل متحد به خاطر گسترش ویروس کرونا در افغانستان بار دیگر از حکومت و طالبان خواست، جنگ را توقف دهند. دبیر کل سازمان ملل متحد روز جمعه، از گسترش جنگ همزمان با شیوع ویروس کرونا در افغانستان ابراز نگرانی کرده است. دبیرکل سازمان ملل افزوده، جنگ در افغانستان در حالی افزایش یافته که حکومت افغانستان هیات مذاکره کننده برای گفتگو با طالبان تشکیل داده و نیز تیم‌های تخنیکی دو طرف سرگرم رایزنی در مورد رهایی زندانیان است. او با اشاره به‌این که از آتش ‌بس کامل در افغانستان حمایت می‌کند، افزوده است که کشورهای در حال جنگ از جمله کامرون، افریقای مرکزی، کولمبیا، لیبیا، میانمار، فلیپین، سودان جنوبی، سودان، سوریه،‌ اوکراین و یمن به آتش ‌بس جهانی برای مبارزه با کرونا پاسخ مثبت داده‌ اند. آتش‌بس جهانی پیش از این از سوی سازمان ملل متحد مطرح شده بود. این سازمان از کشورها و افراد با نفوس خواسته که برای توقف جنگ در جهان فشارهای لازم را به کار برند.

درهمین حال، اتحادیه اروپا خواستار آتش ‌بس جهانی به هدف مبارزه با ویروس کرونا شده است. این اتحادیه روز جمعه با صدور اعلامیه‌ ای از کشورهای درحال جنگ خواسته که هم اکنون وقت آن فرا رسیده تا آتش ‌بس جهانی برای مبارزه بهتر با ویروس کرونا برقرار شود. جوزیف پوزل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته که گروه‌ه ایی که از سوی سازمان ملل متحد تروریست خوانده شده، نباید از آتش‌بس سود ببرند. او از همه طرف‌های دخیل در جنگ در سراسر جهان خواسته که در تلاش‌ ها برای یافتن راه حل سیاسی سهم گیرند.