وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه روز گذشته، دو واقعه فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده‌ است. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که این واقعات فوتی در ولایت ‌های هرات و دایکندی به ثبت رسیده است. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که واقعات مثبت […]

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در یک شبانه روز گذشته، دو واقعه فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در کشور ثبت شده‌ است. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که این واقعات فوتی در ولایت ‌های هرات و دایکندی به ثبت رسیده است. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که واقعات مثبت در کشور به دوصد و هفتاد و چهار رویداد رسیده است. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که ویروس کرونا در کابل مرحله گردشگری را آغاز کرده است. وی از باشندگان کابل خواست که در خانه بمانند و قیود روزگردی را رعایت کنند.

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که در بیست و چهار ساعت گذشته دو تن در ولایت های هرات و دایکندی به اثر ویروس کرونا درگذشته اند که با این حساب، آمار مرگ و میر ناشی این ویروس در کشور به شش مورد رسیده است. سخنگوی وزارت صحت می گوید که تا اکنون شش تن در ولایت ‌های هرات، بلخ و دایکندی در اثر این ویروس جان باخته و ده تن دیگر در افغانستان صحت ‌یاب شده اند. سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که در یک شبانه روز گذشته سی و پنج واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایت ‌های کابل، هرات، دایکندی، بغلان، پکتیا، کندهار و ننگرهار به ثبت رسیده است. به گفته وی واقعات مثبت در کشور به دوصد و هفتاد و چهار رویداد رسیده است.

سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید که ویروس کرونا در کابل مرحله گردشگری را آغاز کرده است. وی از باشندگان کابل خواست که در خانه بمانند و قیود روزگردی را رعایت کنند.

بر اساس معلومات وزارت صحت عامه در چند روز آینده در نقاط مختلف شهر کابل مکان های تشخیص ویروس کرونا ایجاد خواهد شد تا مبتلایان این ویروس بتوانند به گونه درست به خدمات دسترسی پیدا کنند.