وزارت صحت عامه اعلام کرده است که شمار رویدادهای مثبت ویروس کرونا در کشور به دوصد و سی و نه مورد رسیده است. سخنگوی این وزارت می گوید که به تازگی چهل و یک مورد مثبت بیماری کرونا در ولایت هرات و دو رویداد دیگر در ولایت کابل، به ثبت رسیده است. وی می گوید […]

وزارت صحت عامه اعلام کرده است که شمار رویدادهای مثبت ویروس کرونا در کشور به دوصد و سی و نه مورد رسیده است. سخنگوی این وزارت می گوید که به تازگی چهل و یک مورد مثبت بیماری کرونا در ولایت هرات و دو رویداد دیگر در ولایت کابل، به ثبت رسیده است. وی می گوید که اگر شهروندان کشور به هشدار های وزارت صحت بی پروایی کنند، شمار مبتلایان این بیماری در کشور بیشتر خواهد شد. روز چهارشنبه، مسوولان صحی ولایت هرات، تأیید کردند که شانزده تن از پزشکان و پرستاران در این ولایت به بیماری کووید نزده مبتلا شده‌اند.

وزارت صحت عامه اعلام کرده که شمار بیماران کرونا در کشور به دوصد و سی و نه تن رسیده است. وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت می‌گوید که در بیست و چهار ساعت گذشته چهل و سه مورد تازه بیماری کرونا از جمله چهل و یک مورد در ولایت هرات و دو مورد در کابل شناسایی شده است.

برگشت روزانه هزاران مهاجر از ایران، هرات را در مقابل شیوع کرونا آسیب پذیرتر کرده است. نخستین موارد بیماری در این ولایت کسانی بودند که از ایران برگشتند و یا با این افراد در تماس بودند. وزارت صحت عامه می‌گوید هیچ کدام از چهل و یک مورد مثبت روز چهارشنبه سابقه سفر به ایران را نداشتند. پس از هرات، شهر کابل، با چهارده مورد شناسایی شده، بیشترین شمار مبتلایان کرونا را دارد. مسوولان صحی می گویند که تنها در سه روز اخیر یکهزار و پنجصد نمونه مشکوک از این شهر جمع آوری شده است.

درهمین حال، نخستین محموله از کمک‌ های وعده شده چین به افغانستان رسیده است. وزارت بهداشت پیش از این گفته بود که چین قرار است پنجاه و پنج هزار کیت تشخیص کرونا به این کشور بفرستد. همچنان کمک اوزبیکستان نیز شامل سه صد تن آرد، یکصد و پنجاه تن برنج، پنجاه تن شکر، پنجاه تن روغن نباتی، پنج تن صابون و لباس‌های محافظتی و بهداشتی به افغانستان رسیده است. پیش از این امارات متحد عربی نیز بیست و پنج هزار کیت تشخیص ویروس کرونا به افغانستان فرستاده بود.