وزیر خارجه امریکا با تاکید بر ختم جنگ در افغانستان، بر حل مساله افغانستان از طریق گفتگو تاکید کرده است. وزیر خارجه امریکا گفته است که گفتگوها تنها راهکاری برای ختم جنگ و برقراری صلح در افغانستان است و مردم افغانستان باید گردهم ‌آیند تا زمینه برای گفتگوهای بین‌الافغانی فراهم شود. وی بار دیگر از […]

وزیر خارجه امریکا با تاکید بر ختم جنگ در افغانستان، بر حل مساله افغانستان از طریق گفتگو تاکید کرده است. وزیر خارجه امریکا گفته است که گفتگوها تنها راهکاری برای ختم جنگ و برقراری صلح در افغانستان است و مردم افغانستان باید گردهم ‌آیند تا زمینه برای گفتگوهای بین‌الافغانی فراهم شود. وی بار دیگر از طالبان خواست که خشونت ها را کاهش دهند. درهمین حال، نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد خواستار همکاری جامعه جهانی برای تامین صلح و برقراری آتش‌بس در افغانستان شده است.

مایک پمپیو، وزیر خارجه امریکا تشکیل هیأت گفتگوکننده حکومت افغانستان را خبر خوب دانسته و گفته است که پیشرفت ‌هایی نیز در زمینه رهایی زندانیان طالبان انجام شده است که امریکا از ین بابت خشنود است. وی همچنان تاکید کرده است که گفتگو تنها راه حل برای ختم جنگ در افغانستان است.

وزیر خارجه امریکا گفت: مردم افغانستان باید گردهم ‌آیند تا زمینه برای گفتگوهای بین‌الافغانی فراهم شود. این گفتگوها تنها راهکاری برای ختم جنگ و برقراری صلح در افغانستان است.

وزیر خارجه امریکا از جانب دیگر گفته است که گروه طالبان باید خشونت‌ها را کاهش دهند. مایک پمپیو هفته گذشته به کابل آمده بود. او گفته است در دوحه با رهبران طالبان نیز دیدار کرده است و این گروه برای کاهش خشونت، رسیدن به صلح و آغاز مذاکرات بین‌الافغانی تعهد کرده است.

درهمین حال، نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد روز سه شنبه در نشست شورای امنیت ملل متحد از جامعه جهانی خواسته تا برای تامین صلح و برقراری آتش‌بس در افغانستان همکاری کنند. .وی با اشاره به درخواست آنتونیو گوتریش دبیرکل سازمان ملل متحد که خواستار توقف خشونت ‌ها در کشورهای در حال جنگ به هدف مبارزه با ویروس کرونا شده بود، از کشورهای دخیل در افغانستان خواسته طالبان را به تامین آتش ‌بس قناعت دهند.