دبیرکل ناتو از طرف‌های درگیری جنگ در افغانستان خواسته است که خشونت‌های جاری را کاهش دهند. دبیرکل ناتو هشدار داده است که اگر خشونت‌ها در افغانستان کاهش پیدا نکند، این کشور در پی شیوع ویروس کرونا با بحران جدی انسانی مواجه خواهد شد. وی همچنان گفته که تمام طرف ‌ها باید زمینه کمک رسانی صحی […]

دبیرکل ناتو از طرف‌های درگیری جنگ در افغانستان خواسته است که خشونت‌های جاری را کاهش دهند. دبیرکل ناتو هشدار داده است که اگر خشونت‌ها در افغانستان کاهش پیدا نکند، این کشور در پی شیوع ویروس کرونا با بحران جدی انسانی مواجه خواهد شد. وی همچنان گفته که تمام طرف ‌ها باید زمینه کمک رسانی صحی به هدف مبارزه با شیوع ویروس کرونا را به نقاط آسیب پذیر افغانستان فراهم کند. در همین حال، لیندسی گراهام سناتور مشهور امریکایی در تازه‌ترین اظهاراتش گفته است که امریکا به حمایت خود از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهد.

ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در تازه‌ترین اظهارات خود گفته است که افغانستان از بابت شیوع ویروس کرونا در معرض خطر قرار دارد و طرف ‌های درگیر باید خشونت‌ها را کاهش دهند. آقای استولتنبرگ افزوده است که تمام طرف ‌ها باید زمینه کمک رسانی صحی به هدف مبارزه با شیوع ویروس کرونا را به نقاط آسیب پذیر افغانستان فراهم کند. او هشدار داده است که اگر خشونت‌ها در افغانستان کاهش پیدا نکند، این کشور در پی شیوع ویروس کرونا با بحران جدی انسانی مواجه خواهد شد.

اخیرا طالبان به حملات خود در سراسر کشور بر نیروهای امنیتی کشور افزایش داده است. شورای امنیت ملی گفته، طالبان به دلیل این که هزار زندانی در شکنجه گاه‌های خود ندارند، حملات شان را برای گروگان گیری بیشتر مردم افزایش داده ‌اند.

درهمین حال، لیندسی گراهام سناتور مشهور امریکایی در تازه‌ترین اظهاراتش گفته است که امریکا به حمایت خود از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهد. سفارت افغانستان در واشنگتن در یک اعلامیه ای گفته که لیندسی گراهام در دیدار با رویا رحمانی سفیر افغانستان بر ادامه کمک های امریکا از نیروهای امنیتی افغانستان تاکید کرده است.

گراهام گفته که مبارزه با تروریزم در افغانستان ادامه دارد و امریکا پس از توافق صلح در افغانستان نیز از نیروهای امنیتی افغانستان پیشتیبانی می‌کند. او ابراز امیدواری کرده است که روند جاری صلح در افغانستان سبب صلح دایمی در کشور شود. به گفته او، اگر جنگ در افغانستان ختم شود، دیگر حضور نیروهای خارجی در افغانستان ضرورت نخواهد بود. این در حالیست که وزارت خارجه امریکا به دلیل اختلافات سیاسی، هشدار داده است که یک میلیارد دالر از کمک های خود را قطع خواهد کرد. لیندسی گراهام نیز از این تصمیم وزارت خارجه امریکا حمایت کرده بود.