وزارت صحت عامه می گوید که ویروس کرونا وارد جامعه افغانستان شده است. سخنگوی این وزارت می گوید سی و دو نفری که به تازگی در ولایت هرات به ویروس کرونا مبتلا شده اند، به هیچ کشور به شمول ایران رفت و آمد نداشته اند. پیش از این وزارت صحت عامه گفته بود که تا […]

وزارت صحت عامه می گوید که ویروس کرونا وارد جامعه افغانستان شده است. سخنگوی این وزارت می گوید سی و دو نفری که به تازگی در ولایت هرات به ویروس کرونا مبتلا شده اند، به هیچ کشور به شمول ایران رفت و آمد نداشته اند.

پیش از این وزارت صحت عامه گفته بود که تا زمانی ویروس کرونا وارد مرحله گردش اجتماعی نشود، خطری جدی برای کشور نخواهد بود. اکنون وزارت صحت به این نتیجه رسیده است که این ویروس در کشور پخش و خطر بیشتر شده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه به ثبت سی و دو مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در ولایت هرات اشاره می کند که به گفته او نه با افراد مبتلا در ارتباط بودند و نه سابقه سفر به بیرون از کشور را داشتند. به گفته سخنگوی وزارت صحت ثبت این موارد نشان می دهد که ویروس کرونا در محیط افغانستان پخش شده است.

همزمان با این حال، تدابیر سختگیرانه ای برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، اجرایی شده است. چنان که از صبح روز چهارشنبه باقیود روز گردی در ولایت های هرات و فراه و شهر زرنج مرکز ولایت نیمروز اجرایی شده است. به نیروهای پلیس در شهرهای هرات، فراه و زرنج وظیفه داده شده است تا از تطبیق این فیصله نظارت و با متخلفان قانونی برخورد کنند.