وزارت صحت عامه هشدار می دهد که اگر مالکان هوتل های عروسی و دیگر مرکزهای تجمع عمومی، برای بستن این محلات اقدام فوری نکنند، با آنان برخورد جدی خواهد شد. دولت حدود دو هفته پیش فعالیت بسیاری از مراکز عمومی به شمول هوتل های عروسی، حمام ها و تفریحگاه ها را به هدف پیشگیری از […]

وزارت صحت عامه هشدار می دهد که اگر مالکان هوتل های عروسی و دیگر مرکزهای تجمع عمومی، برای بستن این محلات اقدام فوری نکنند، با آنان برخورد جدی خواهد شد.

دولت حدود دو هفته پیش فعالیت بسیاری از مراکز عمومی به شمول هوتل های عروسی، حمام ها و تفریحگاه ها را به هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور ممنوع کرد. اما دیده می شود که شماری از هوتل های عروسی هنوز هم به فعالیت های خود ادامه می دهند. وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه هشدار می دهد در صورتی که مالکان این مراکز به گونه فوری فعالیت های خود را متوقف نکنند، با آنان برخورد جدی خواهد شد.

بااین حال، شماری از باشندگان کابل با نگرانی از ادامه فعالیت هوتل ها و دیگر مرکزهای عمومی، خواهان مسدود شدن فوری این مرکزها استند.

از سویی هم وزارت صحت عامه روز چهارشنبه، آمار احتمالی مبتلایان به ویروس کرونا را در کشور به دست داد. سخنگوی وزارت صحت عامه براساس یک سنجنش بانک جهانی می گوید که ممکن حدود بیست و شش میلیون شهروند کشور به ویروس کرونا مبتلا شوند. به گفته او از این میان شانزده میلیون تن نشانه ها ویروس کرونا را نشان خواهند داد. براساس این سنجش، اگر مراقبت های جدی صورت بگیرد، تلفات ناشی از این ویروس به شدت پایین خواهد بود.