دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار آتش بس جهانی شده و تاکید کرده است که جهانیان باید در راستای مبارزه با کووید نزده متحد شوند. سازمان ملل متحد به ادامه هشدارهای خود در راستای مقابله جهانی با ویروس کرونا یا کووید- نزده، یک بار دیگر از جهانیان خواسته است که در راستای مهار ویروس کرونا […]

دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار آتش بس جهانی شده و تاکید کرده است که جهانیان باید در راستای مبارزه با کووید نزده متحد شوند.

سازمان ملل متحد به ادامه هشدارهای خود در راستای مقابله جهانی با ویروس کرونا یا کووید- نزده، یک بار دیگر از جهانیان خواسته است که در راستای مهار ویروس کرونا متحد شوند. آنتنیو گوترش در نشست خبری در مقر سازمان ملل در نیویورک، خواستار توقف فوری جنگ در سراسر جهان و تلاش برای ایجاد گذرگاه هایی برای ارسال کمک های لازم به هدف مقابله با بیماری “کووید نزده” شده است.

وی گفته است: “جهان اکنون با دشمن مشترکی به نام کرونا مواجه است که اهمیتی به ملیت، قومیت، جناح یا هیچ اعتقاد و باوری نمی دهد و بی درنگ همه را هدف قرار می دهد.”

وی همچنان گفته است که درگیری‌ های مسلحانه در سراسر جهان رو به افزایش است و گروه های آسیب پذیر از زنان و کودکان گرفته تا افراد دارای نیازهای خاص و آوارگان، قربانی این درگیری ‌ها شده است. او با اشاره به وضعیت نابسامان کشورهای جنگ زده و افزایش آوارگان و مهاجران گفته است که درحال حاضر اگر جنگ ها متوقف نشود و کشورها در مقابله با کرونا یکدست نشوند، هیچ کسی از آسیب جدی کرونا در امان نخواهد ماند.

گوترش افزوده است: “فراموش نکنیم که در کشورهای آسیب دیده از جنگ، سیستم ‌های بهداشتی از بین رفته ‌است. تعداد پناهندگان و آوارگان چند برابر شده است. به همین جهت، خشم ویروس کرونا حماقت این جنگ ‌ها را نشان می ‌دهد.”

آقای گوترش گفته است که سازمان ملل، به همین هدف خواستار آتش‌بس فوری در سراسر جهان است. به گفته او، زمان آن فرا رسیده است تا به درگیری ‌های مسلحانه پایان داده شود و کشورها باید با همدیگر یکجا و هماهنگ بر جنگ حقیقی که مقابله با کرونا است تمرکز کند. او همچنان خواستار تهیه یک بسته کمکی شامل کمک‌ ها برای حمایت از اقتصاد و جوامع جهانی در حمایت از پیامدهای ویروس کرونا شده است.