باشندگان کابل از افزایش جرم های جنایی در پایتخت نگرانی می کنند. آنان می گویند که به دلیل افزایش جرم های جنایی آنان نمی توانند به خیال راحت به خانه های شان بروند. در روز نخست سال نو خورشیدی یک سرباز امنیتی در خیرخانه کابل به شهادت رسید و پس از آن مولوی نور پاچا […]

باشندگان کابل از افزایش جرم های جنایی در پایتخت نگرانی می کنند. آنان می گویند که به دلیل افزایش جرم های جنایی آنان نمی توانند به خیال راحت به خانه های شان بروند.

در روز نخست سال نو خورشیدی یک سرباز امنیتی در خیرخانه کابل به شهادت رسید و پس از آن مولوی نور پاچا حماد عضوی شورای علمای افغانستان توسط افراد ناشناس در مربوطات حوزه پنجم امنیتی کابل به قتل رسید. بستگان این عالم دین می‌گویند که او هنگامی ترور شد که می‌ خواست برای ادای نماز به مسجد برود.

گذشته از این رویداد، پس از چاشت روز یکشنبه مردان تفنگدار ناشناس در مربوطات حوزه پنجم امنیتی پلیس بر ظریفه غفاری شهرداری میدان وردک شلیک کردند که خانم وردک از این حادثه جان سالم بدربرد. این مساله نگرانی باشندگان کابل را برانگیخته است. باشندگان کابل از افزایش جرم های جنایی در پایتخت نگرانی می کنند. فرید الله یک باشنده کابل می گوید که به دلیل افزایش جرم های جنایی آنان نمی توانند به خیال راحت به خانه های شان بروند. این باشنده کابل از حکومت می خواهد که در راستای تامین امنیت مردم به ویژه پایتخت نشینان تلاش کند.

با این حال، فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل می گوید که تلاش ها برای مهار جرم های جنایی در پایتخت ادامه دارد. پیش از این وزارت امور داخله اطمینان داده بود که جلو قتل های هدفمند را می گیرد. باشندگان کابل می گویند که اقدام وزارت امور داخله در امر کاهش سطح جرم های جنایی در پایتخت کافی نیست.