نخستین مرحله آزمایش واکسین کرونا در چین با مشارکت یکصد و هشت داوطلب آغاز شده است. براساس گزارش ها، همه داوطلبان اهل شهر ووهان چین هستند. آنان به سه گروه تقسیم شده اند و اولین تزریق واکسن را روز شنبه دریافت کرده اند. این افراد داوطلب در رده سنی هجده تا شصت سال قرار دارند. […]

نخستین مرحله آزمایش واکسین کرونا در چین با مشارکت یکصد و هشت داوطلب آغاز شده است. براساس گزارش ها، همه داوطلبان اهل شهر ووهان چین هستند.

آنان به سه گروه تقسیم شده اند و اولین تزریق واکسن را روز شنبه دریافت کرده اند. این افراد داوطلب در رده سنی هجده تا شصت سال قرار دارند. چین در حالی این قدم را بر می دارد که چندین کشور دیگر در جهان برای یافتن راهی برای مبارزه با عامل بیماری کووید-نزده تلاش می کنند. در حال حاضر هیچ واکسن یا درمان تایید شده ای برای این ویروس ساخته نشده است. بر اساس آخرین آمار ارایه شده از سوی منابع رسمی، نزدیک به چهارصد هزار تن در سراسر جهان به  این ویروس مبتلا شده اند و چهارده هزار و شش صد و نود هشت تن دیگر به دلیل ابتلا به این ویروس جان باخته اند. این در حالیست که ارقام ابتلا به این ویروس در چین مرکز اصلی شیوع این ویروس، برای پنجمین روز متوالی، صفر گزارش شده است.