همزمان در نقاط مختلف جهان تدابیر پیشگیرانه برای مهار این ویروس به اجرا گذشته اند. ساکنان چهار ایالت آمریکا به هدف پیش گیری از شیوع این ویروس خود را در خانه شان قرنطین کرده اند. با افزایش شهرها و ایالت‌هایی که از ساکنان خود می‌ خواهند در خانه بمانند اکنون هر از پنج آمریکایی باید […]

همزمان در نقاط مختلف جهان تدابیر پیشگیرانه برای مهار این ویروس به اجرا گذشته اند. ساکنان چهار ایالت آمریکا به هدف پیش گیری از شیوع این ویروس خود را در خانه شان قرنطین کرده اند.

با افزایش شهرها و ایالت‌هایی که از ساکنان خود می‌ خواهند در خانه بمانند اکنون هر از پنج آمریکایی باید یک تن در خانه بماند تا شدت شیوع ویروس کرونا در این کشور کاهش یابد. کانتیکت، نیوجرسی، ایلینوی و کالیفرنیا چهار ایالتی است که میلیون های نفر در آن ها ماندن در خانه را ترجیح داده اند. مقام های ایالت نیویارک هم دستور داده تمامی کسب و کارهای غیرضروری تا اطلاع ثانوی تعطیل شود.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا اکنون به بیش از هژده هزار و پنجصد تن رسیده است و شمار جان ‌باختگان نیز، دو صدو سی تن گزارش شده است. در سطح جهان هم روز یکشنبه شمار مبتلایان به حدود بیش سه صد هزار تن اعلام شد و شمار جان باخته گان این بیماران از مرز سیزده هزار تن گذشته است.

در همین حال، مایک پنس، معاون رییس جمهور آمریکا که پیش ‌تر مسوول ستاد مقابله با کرونا در کاخ‌ سفید معرفی شده بود، اعلام کرده پس از آن که یکی از کارمندان دفترش کرونا مثبت شناسایی شده، خود و همسرش آزمایش کرونا انجام داده اند.

با این حال “تیم کین” سناتور دموکرات آمریکایی از کمبود امکانات صحی برای اجرای آزمایش ویروس کرونا در شفاخانه ‌های آمریکا و قیمت چند برابری ماسک انتقاد کرده است.

او همچنان گفته است که شفاخانه ها با کمبود وسایل آزمایش کرونا مواجه اند. پیش از این برنی سندرز یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوهزار و بیست آمریکا با انتقاد از نبود تجهیزات کافی در شفاخانه های آمریکا گفته بود که پزشکان و پرستاران آمریکایی بدون ماسک و دستکش به پیشواز کرونا رفته‌ اند.