ویروس کرونا تاکنون جان بیش از یازده هزار و چهارصد تن را در سراسر جهان گرفته است. براساس آخرین گزارشها از سراسر جهان که رسانه های بین المللی گزارش داده اند، تاکنون بیش از دوصدو هفتاد و شش هزار و چهارصد تن به این ویروس مبتلا شده اند که از این میان بیش یازده هزار […]

ویروس کرونا تاکنون جان بیش از یازده هزار و چهارصد تن را در سراسر جهان گرفته است. براساس آخرین گزارشها از سراسر جهان که رسانه های بین المللی گزارش داده اند، تاکنون بیش از دوصدو هفتاد و شش هزار و چهارصد تن به این ویروس مبتلا شده اند که از این میان بیش یازده هزار و چهارصد تن آنان جان خود از دست داده اند. از سویی هم سازمان جهانی صحت اعلام کرده است که کار روی بیست واکسین کرونا آغاز شده است.

براساس آخرین گزراشها از وضعیت شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان که سازمان جهانی صحت آن را به عنوان پدیده‌ ای “همه گیر” شناسایی و اعلام کرد، تاکنون دوصدو هفتاد و شش هزار و چهارصد و چهل و پنج تن به این ویروس در سراسر جهان مبتلا شده اند که از این میان یازده هزار و چهارصد و هفده تن آنان جان خود را از دست داده اند. گزارش ها می رساند که نود و یک هزار و نه صدو پنجاه و چهار تن درمان شده اند. این در حالیست که ایتالیا با از دست دادن چهار هزار و سی و دو شهروند خود بر اثر کرونا در صدر جدول جان باختگان ویروس کرونا قرار گرفته است. پس از ایتالیا، چین، ایران، اسپانیا، آلمان، امریکا، فرانسه، کره جنوبی از جمله کشورهای اند که بیشترین آمار جان باختگان ویروس کرونا را دارند.

از سویی هم سازمان جهانی صحت اعلام کرده است که این نهاد بین ‌المللی و دانشمندانی از سراسر دنیا در حال کار روی بیست واکسین مختلف کرونا اند که برخی از این واکسین‌ ها در مرحله آزمایش ‌های بالینی قرار دارند. اما مقام ‌های این سازمان جهانی گفته اند تا قرار گرفتن واکسین ‌ها در دسترس عموم راه طولانی در پیش است. دانشمندان می‌ گویند که برای ساختن واکسین ‌های موثر باید آزمایش‌ های بالینی انجام شده و این آزمایش‌ ها تاییدیه دریافت کند. این روند ممکن است هژده ماه به طول انجامد.

ویروس کرونا موسوم به “کوید- نزده” اواسط ماه دسامبر دوهزار و نزده در شهر ووهان چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد، اما کمیسیون ملی صحت چین در سی دسامبر سال دو هزار و نزده به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد. تاکنون این ویروس در بیش از یکصدو پنجاه کشور شیوع کرده است.