سکات میلر فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو اعلام کرده است که روند اعزام سربازان آمریکایی به‌ افغانستان به‌ تأخیر انداخته شده است. وی می افزاید که روند اعزام سربازان آمریکایی به ‌این کشور به‌هدف جلوگیری از ویروس کرونا به ‌تأخیر انداخته شده است. پیش از این مقام های آمریکایی اعلام کرده است که روند […]

سکات میلر فرمانده عمومی نیروهای آمریکایی و ناتو اعلام کرده است که روند اعزام سربازان آمریکایی به‌ افغانستان به‌ تأخیر انداخته شده است. وی می افزاید که روند اعزام سربازان آمریکایی به ‌این کشور به‌هدف جلوگیری از ویروس کرونا به ‌تأخیر انداخته شده است.

پیش از این مقام های آمریکایی اعلام کرده است که روند کاهش سربازان آمریکا در افغانستان آغاز شده است. اکنون سکات میلر فرمانده عمومی نیرو های آمریکایی و ناتو اعلام کرده است که روند اعزام سربازان آمریکایی به افغانستان به تاخیر انداخته شده است.

آقای میلر گفته است: “ارتش آمریکا در ادامه اقدامات برای جلوگیری از ویروس کرونا، روند اعزام نیروهایش را به افغانستان به تاخیر انداخته است.”

جنرال میلر در بیانیه ای افزوده است که دوره خدمت شماری از سربازانی که اکنون در افغانستان مستقر هستند تمدید خواهد شد. وی افزوده است که حدود پانزده هزار سرباز و قرار دادی ملکی که به تازگی به افغانستان رسیدند، قرنطین شده اند.

پیش از این ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفته که با وجود نگرانی از سرایت ویروس کرونا، ناتو به پیشبرد مأموریت ‌های نظامی در افغانستان و دیگر بخش ‌های جهان آماده است. وی افزوده است که تا حال هیچ سرباز ناتو در افغانستان به این ویروس مبتلا نشده است. در همین حال آلمان نیز پیشتر اعلام کرده بود سربازان این کشور که به افغانستان می ‌روند و یا از آن جا باز می گردند برای چهارده روز قرنطین می شوند تا از شیوع ویروس کرونا در ارتش آلمان جلوگیری شود.