سازمان ملل درباره همه گیری ویروس کرونا هشدار داده است. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داده که شیوع ویروس جدید کرونا در صورت عدم همبستگی جهانی می تواند به مرگ میلیون ها تن منجر شود. بیماری کرونا جدیدترین ویروسی که از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و در طول سه ماه به […]

سازمان ملل درباره همه گیری ویروس کرونا هشدار داده است. آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد هشدار داده که شیوع ویروس جدید کرونا در صورت عدم همبستگی جهانی می تواند به مرگ میلیون ها تن منجر شود.

بیماری کرونا جدیدترین ویروسی که از شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و در طول سه ماه به یک نگرانی جدی جهانی مبدل شد. دبیرکل سازمان ملل متحد به ادامه پیام هایی که در این خصوص ارایه داشته، به تازگی هشدار تازه ای را به گوش جهانیان می رساند.

آنتنیو گوترش می گوید که اگر تمام کشورهای جهان برای مقابله با ویروس کرونا متحد نشوند، احتمال قربانی شدن میلیون ها انسان را نمی توان رد کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد می افزاید: “ما با گسترش شیوع یک ویروس خطرناک رو به رو استیم. این معظل جهانی است و اقتصاد جهانی را صدمه زده و بر زندگی مردم تأثیر گذاشته است. شیوع این ویروس یک بحران بشری را به میان آورده و سبب بروز نگرانی خانواده ها شده است.”

سخنان دبیرکل سازمان ملل متحد در حالی بیان می شود که پیامدهای سنگین همه گیری ویروس کرونا از هم اکنون بر اقتصاد دنیا نیز سایه انداخته و میلیون‌ها فرصت شغلی را با خطر نابودی روبرو کرده است.

سازمان بین المللی کار، از نهادهای زیر مجموعه سازمان ملل متحد روز گذشته با استناد به نتایج تخمین های اولیه از شرایط موجود در جهان هشدار داده است که بیست و پنج میلیون فرصت شغلی نابود می شود.

این درحالیست که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از دوصد و چهل هزار تن فراتر رفته است. شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا از صد هزار تن گذشته و شمار افرادی که در اثر این بیماری در ایتالیا جان باختند از چین پیشی گرفته است. تاکنون در کل جهان بیش از ده هزار تن بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند که بیشتر آنان در چین، ایتالیا و ایران بوده است. همزمان هشتاد و شش هزار مبتلای به این بیماری بهبود یافته است.

بااین همه، مقام های صحی چین اعلام کرده اند که در چین برای دومین روز پیاپی هیچ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در خاک این کشور شناسایی نشده است. در ووهان، شهری که انتشار ویروس از آن آغاز شد، برای دومین روز هیچ مورد جدیدی شناسایی نشده است. کمیسیون صحت چین روز جمعه اعلام کرد که در یک روز گذشته تنها سه تن از مبتلایان کرونا در این کشور درگذشته اند.