نخست وزیر استرالیا اعلام کرده است که برای مبارزه با شیوع کرونا تمامی کسانی که به تازگی وارد این کشور شوند، چهارده روز در قرنطین به سرخواهند برد. او همچنان ورود کشتی های بین المللی مسافربری به بندرهای کشورش را برای یک ماه ممنوع اعلام کرده است. نخست وزیر فرانسه نیز تمامی اماکن غیرضروری مورد […]

نخست وزیر استرالیا اعلام کرده است که برای مبارزه با شیوع کرونا تمامی کسانی که به تازگی وارد این کشور شوند، چهارده روز در قرنطین به سرخواهند برد.

او همچنان ورود کشتی های بین المللی مسافربری به بندرهای کشورش را برای یک ماه ممنوع اعلام کرده است. نخست وزیر فرانسه نیز تمامی اماکن غیرضروری مورد استفاده عموم، شامل رستوران ها، کافه ها، سینماها، باشگاه و همچنین کسب و کارهای غیر ضروری را تا اطلاع  بعدی تعطیل کرده است. دولت اسپانیا نیز برای دو هفته محدودیت های گسترده ای را بر تردد شهروندان جهت مهار ویروس کرونا وضع کرده و از مردم خواسته از خانه های شان بیرون نشوند. این در حالیست که سازمان جهانی صحت روز جمعه گفت که اروپا اکنون “کانون” اصلی شیوع ویروس کرونا است و از همه کشورها خواست تدابیر شدید را برای نجات جان مردم اتخاذ کنند. براساس گزارشها، تاکنون در سراسر جهان یکصدو پنجاه و هفت هزار و یکصدو نزده تن به این بیماری مبتلا و بیش از پنج هزار و هشت صدو سی تن جان شان را از اثر این بیماری از دست داده اند.