ارتش پاکستان اعلام کرده که آماده است تا برای رفع بن بست در روند صلح افغانستان همکاری کند. رییس ستاد ارتش پاکستان گفته که صلح در افغانستان و تامین ثبات در منطقه برای پاکستان مهم است. رییس ستاد ارتش پاکستان گفته که این کشور آماده است تا برای رفع بن بست در روند صلح افغانستان […]

ارتش پاکستان اعلام کرده که آماده است تا برای رفع بن بست در روند صلح افغانستان همکاری کند. رییس ستاد ارتش پاکستان گفته که صلح در افغانستان و تامین ثبات در منطقه برای پاکستان مهم است.

رییس ستاد ارتش پاکستان گفته که این کشور آماده است تا برای رفع بن بست در روند صلح افغانستان همکاری کند. قمر جاوید باجوه رییس ستاد ارتش پاکستان دیروز جمعه در نشستی با فرماندهان قول اردوهای این کشور در مورد روند صلح افغانستان گفته که صلح در افغانستان و تامین ثبات در منطقه برای پاکستان مهم است.

او در مورد این‌که چگونه بن‌ بست در روند صلح افغانستان را بر می‌دارد جزییاتی ارایه نکرده؛ اما تاکید کرده است که کشورش آماده است تا برای بن ‌بست در روند صلح افغانستان همکاری کند.

همزمان با این، وزارت خارجه پاکستان گفته که طرف‌ های درگیر در افغانستان باید برای آغاز مذاکرات بین ‌الافغانی گام‌های موثری را بردارند.

عایشه فاروقی سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفته که از فرصت به وجود آمده برای گفتگوهای بین‌الافغانی باید استفاده موثر شود.

این در حالیست که قرار بود مذاکرات بین‌ الافغانی هفته پیش آغاز شود؛ اما طالبان به بهانه عدم پذیرش رهایی زندانیان این گروه از سوی دولت حاضر به گفتگو با دولت افغانستان نشده است.

هفته گذشته اشرف غنی فرمان رهایی مشروط پنج هزار زندانی طالبان را صادر کرد؛ اما طالبان با رهایی مشروط مخالفت کرده است.