شماری از باشندگان و فعالان مدنی ولایت دایکندی از فساد و ناامنی در این ولایت شکایت می کنند. آنان می گویند که والی این ولایت در فساد و ناامنی در این ولایت دست دارد. ده ها تن از باشندگان ولایت دایکندی طی نشست خبری از نا امنی و فساد در این ولایت نگرانی می کنند. […]

شماری از باشندگان و فعالان مدنی ولایت دایکندی از فساد و ناامنی در این ولایت شکایت می کنند. آنان می گویند که والی این ولایت در فساد و ناامنی در این ولایت دست دارد.

ده ها تن از باشندگان ولایت دایکندی طی نشست خبری از نا امنی و فساد در این ولایت نگرانی می کنند. آنان خواهان برکناری والی این ولایت و معرفی وی به ارگانهای عدلی و قضایی شده اند.

احمد اعتمادی فعال مدنی از ولایت دایکندی از بی پروایی حکومت در پیوند به رسیدگی به مشکل مردم این ولایت نگرانی می کند و می گوید که وعده های که حکومت برای باشندگان این ولایت داده است، تاکنون عملی نشده است.

اما دفتر والی ولایت دایکندی با نشر اعلامیه ای گفته است که والی این ولایت متعهد به مبارزه با فساد اداری است. در اعلامیه دفتر والی آمده است که ادعاهای مطرح شده ریشه در رقابت های سیاسی دارد.

این در حالیست که ولایت دایکندی نه ولسوالی دارد و در این ولایت اقوام هزاره، پشتون بلوچ زندگی می کنند. این مردم با مشکلات جدی مواجه اند. نبود سرک، فقر و بیکاری از بزرگترین مشکلات این مردم گفته شده است.