دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دردیدار با نارندرا مودی نخست وزیر هند در دهلی نو برحمایت واشنگتن از دهلی نو تاکید کرده است. رییس جمهور آمریکا گفته است که در مذاکرات دهلی، توافق ‌هایی برای مبادلات تجاری از جمله در انرژی و تسلیحات به دست آمده است. او گفته که هند در نظر دارد تسلیحات […]

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا دردیدار با نارندرا مودی نخست وزیر هند در دهلی نو برحمایت واشنگتن از دهلی نو تاکید کرده است.

رییس جمهور آمریکا گفته است که در مذاکرات دهلی، توافق ‌هایی برای مبادلات تجاری از جمله در انرژی و تسلیحات به دست آمده است. او گفته که هند در نظر دارد تسلیحات آمریکایی به ارزش سه میلیارد دالر از آمریکا خریداری کند. این در حالیست که سناتور برنی سندرز نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از رییس جمهور آمریکا برای فروش سلاح به هند اعلام کرده کهاآمریکا باید برای مقابله با گرمایش زمین با هند همکار شود. همزمان گزارش شده که تظاهرات مخالفان قانون جدید شهروندی که در دهلی برگزار شده بود به خشونت کشیده شده است. منابع خبری گفته ‌اند که در این تظاهرات دست کم هفت تن کشته و یکصد و پنجاه تن زخمی شده‌ اند.