دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله که برای تشکیل حکومت همه شمول تلاش می کند، سومین والی را در ولایت جوزجان معرفی کرد. دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی برای آغاز تشکیل حکومت همه شمول، روز شنبه دو والی را برای ولایت سرپل و پنجشیر معرفی کرد. متحدان این دسته انتخاباتی می گویند […]

دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله که برای تشکیل حکومت همه شمول تلاش می کند، سومین والی را در ولایت جوزجان معرفی کرد. دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی برای آغاز تشکیل حکومت همه شمول، روز شنبه دو والی را برای ولایت سرپل و پنجشیر معرفی کرد. متحدان این دسته انتخاباتی می گویند که نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات را نمی پذیرند و به گونه عملی از تشکیل حکومت همه شمول حمایت می کنند. در ادامه تلاش های برای تشکیل حکومت همه شمول، روز یکشنبه عبدالحی حیات، عضو شورای ولایتی جوزجان به حیث والی این ولایت معرفی شد.

در مراسم معرفی آقای حیات در شهر شبرغان، باشندگان ولایت جوزجان حمایت خود از طرح حکومت همه شمول اعلام کردند.

با این، یک منبع در دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی می گوید که والیان دیگر نیز به زودی معرفی خواهند و تلاش ها برای تشکیل حکومت همه شمول تداوم خواهد یافت. این منبع تأکید می کند که نیروهای امنیتی در جریان تشکیل حکومت همه شمول بی طرفی کامل خود را حفظ خواهند کرد.

منبع در دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی می گوید که جامعه جهانی به ویژ امریکا که از متحدان اصلی افغانستان است، در جریان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری نبودند و به همین دلیل حمایت خود را از این اقدام کمیسیون انتخابات اعلام نکردند. پیش از این وزیر خارجه امریکا گفته است که واشنگتن موضوع اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را از نزدیک بررسی خواهد کرد.

مسوولان دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی می گویند که سناریو انتخابات سال دوهزار و چهارده تکرار نخواهد شد. به گفته آنان، اشرف غنی افراد نزدیک به خود را نزد احزاب حامی و متحد دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی فرستاده است تا از موضع خود عقب نشینی کند؛ اما مسوولان این دسته انتخاباتی تأکید دارند که از موضع خود عقب نیشنی نخواهند کرد.