شناسایی اجساد هفت تن از شهروندان افغان در سقوط هواپیمای اوکراینی

سفارت افغانستان در تهران اعلام کرده است که طب عدلی ایران اجساد هفت تن از شهروندان افغانستان را که در سقوط هواپیمای اوکراینی جان باختند، شناسایی کرده است.

هفته گذشته یک هواپیمای مسافربری خط هوایی اوکراین در تهران سقوط کرد که در اثر این حادثه یکصدو هفتاد و شش تن به شمول سیزده شهروند افغانستان جان باختند.

مقام های ایرانی پس از چهار روز پذیرفتند که این هواپیما در پی “خطای انسانی” و شلیک راکت سپاه پاسداران سقوط کرده است.

سفارت افغانستان در ایران دیروز در صفحه رسمی فیسبوکش هویت این قربانیان را سکینه احمدی، محسن احمدی، مطهره احمدی، رحیمه کاتبی، شهرام تاجیک، مهدی تاجیک و مهدی رضایی اعلام کرده است.

این سفارت افزوده که حکومت ایران اطمینان داده است که جسد‌های این قربانیان را روز سه شنبه به اقارب شان تسلیم می‌کند.

این در حالیست که بخش قوه قضایی ایران اعلام کرده است که بررسی‌ها برای شناسایی افراد متهم در سپاه پاسداران آغاز شده و شماری افراد در این مورد بازداشت شده اند.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایرانی غلام‌ حسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه این کشور در یک نشست خبری گفته که این موضوع به گونه جدی بررسی می شود.

آقای اسماعیلی همچنان گفته که قرار است جعبه سیاه این هواپیما، همراه تیم ‌های کارشناسی ایران و اوکراین به فرانسه فرستاده شود و تمام اطلاعات آن بازخوانی خواهد شد.

پیش از این اداره هوانوردی ملکی ایران اعلام کرده بود که حاضر نیست جعبه سیاه این هواپیما را به شرکت آمریکایی بوینگ بسپارد.

نوشته‌های مرتبط


Top