پس از حمله موشکی مجدد به پایگاه هوایی بلد در ولایت صلاح الدین عراق، وزارت خارجه آمریکا از دولت عراق خواسته است تا عاملان این حمله را شناسایی کند. رسانه های محلی عراق شامگاه یکشنبه از اصابت دستکم پنج موشک کاتیوشا به این پایگاه محل استقرار نظامیان آمریکایی خبر دادند. این دومین حمله موشکی به […]

پس از حمله موشکی مجدد به پایگاه هوایی بلد در ولایت صلاح الدین عراق، وزارت خارجه آمریکا از دولت عراق خواسته است تا عاملان این حمله را شناسایی کند.

رسانه های محلی عراق شامگاه یکشنبه از اصابت دستکم پنج موشک کاتیوشا به این پایگاه محل استقرار نظامیان آمریکایی خبر دادند. این دومین حمله موشکی به پایگاه بلد در ده روز گذشته است. بااین حال وزیر امور خارجه آمریکا در پیام توییتری خود ضمن ابراز خشم از حمله راکتی به پایگاه هوایی، با زخمی های این حمله ابراز همدردی کرده است. در پی جان باختن قاسم سلیمانی در یکی از حمله های هوایی آمریکا در بغداد، تنش میان ایران و متحدانش در عراق با آمریکا به شکل بی سابقه ای افزایش یافته است. علاوه بر حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد عراق در هفته گذشته، نواحی نزدیک به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد بارها هدف حمله های راکتی قرار گرفته است.