در یک حمله هوایی در ولسوالی شیدند هرات پانزده هراس افگن کشته شدند

منابع محلی هرات تایید می کنند که درپی حمله هواپیمای بدون سرنشین در ولسوالی شیندند این ولایت، پانزده فرد وابسته به گروه طالبان کشته شده اند.

یک منبع محلی ولایت هرات تایید می‌کند که در نتیجه حمله هواپیماهای بدون سرنشین نیروهای خارجی در ولسوالی زیرکوه این ولایت یک فرمانده انشعابی گروه طالبان همراه با پانزده تن از افرادش کشته شده‌اند. این رویداد روز گذشته رخ داده است.

این منبع که نخواست نامی از او برده شود به رسانه ها گفته است که در این رویداد ملا ننگیالی، از فرماندهان شاخه انشعانی طالبان به رهبری ملارسول همراه با پانزده جنگجوی تحت فرمانش کشته شده‌اند.

رسانه‌های محلی شمار کشته‌ها را بیشتر از این گزارش کرده‌ و گفته‌اند که در این رویداد شماری از غیرنظامیان نیز کشته و زخمی شده‌اند، اما منابع محلی تاکنون این گزارش‌ها را تایید نکرده‌اند.

گفته می‌شود این فرمانده شاخه انشعابی گروه طالبان بارها با نیروهای ملاصمد یکی از فرماندهان گروه اصلی طالبان در شیندند وارد درگیری‌های سنگین شده بود.

در همین حال، نیروهای آمریکایی در افغانستان از راه اندازی یک حمله هوایی دفاعی به درخواست نیروهای امنیتی افغانستان، در ولسوالی شیندند خبر داده?اند.

این رویداد در پنج کیلومتری مرکز ولسوالی زیرکوه رخ داده است. زیرکوه تاچندی قبل یکی از روستاهای متعلق به ولسوالی شیندند ولایت هرات بود، اما اخیرا از این منطقه جدا و به یک ولسوالی مستقل تبدیل شده است. شیندند در یکصد و بیست کیلومتری جنوب هرات موقعیت دارد و از مناطق نسبتا ناآرم ولایت هرات محسوب می‌شود.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top