یک مقام ارشد پنتاگون گفت که آمریکا به دقت رویکردهای ایران را زیر نظر دارد. «جان رود» معاون وزیر دفاع آمریکا به کنگره گفت که کشورش به دقت رفتار ایران را زیر نظر دارد تا در صورت لزوم حضور نظامی خود را در خاورمیانه تقویت کند. وی که در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا سخنرانی […]

یک مقام ارشد پنتاگون گفت که آمریکا به دقت رویکردهای ایران را زیر نظر دارد.

«جان رود» معاون وزیر دفاع آمریکا به کنگره گفت که کشورش به دقت رفتار ایران را زیر نظر دارد تا در صورت لزوم حضور نظامی خود را در خاورمیانه تقویت کند.

وی که در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا سخنرانی می‌کرد، احتمال اعزام نیروی نظامی بیشتر به خاورمیانه و خلیج فارس را منتفی ندانست.

رود در این‌باره گفت: «به ارزیابی تهدیدها ادامه می‌دهیم تا بسته به شرایط از امکان تنظیم تعداد سربازانمان برخوردار باشیم».

پیش از این، «آلیسا فرح» سخنگوی پنتاگون گزارش روزنامه «وال‌استریت‌ ژورنال» مبنی بر وجود طرحی برای اعزام ۱۴ هزار نیروی نظامی جدید به خاورمیانه را رد کرده بود.

فرح در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «این گزارش وال‌استریت‌ ژورنال اشتباه است. ایالات متحده قرار نیست برای مقابله با ایران ۱۴ هزار نیرو به خاورمیانه بفرستد».

روزنامه وال‌استریت‌ ژورنال روز چهارشنبه به نقل از مقام‌های آمریکایی نوشته بود که دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا «برای مقابله با تهدیدهای ایران» در حال بررسی اعزام ۱۴ هزار نیروی بیشتر به منطقه خاورمیانه است.