کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرده است که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در اولین جلسه تحقیقات برای استیضاح که قرار است روز چهارشنبه توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا برگزار شود، شرکت نخواهد کرد. کمیته تحقیقات برای تعیین ضرورت انجام استیضاح در ماه سپتامبر با دستور نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا آغاز […]

کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرده است که دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در اولین جلسه تحقیقات برای استیضاح که قرار است روز چهارشنبه توسط کمیته قضایی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا برگزار شود، شرکت نخواهد کرد.

کمیته تحقیقات برای تعیین ضرورت انجام استیضاح در ماه سپتامبر با دستور نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان آمریکا آغاز به کار کرد. وظیفه انجام این تحقیقات ابتدا به آدام شیف، رییس کمیته اطلاعات این مجلس واگذار شد. آقای شیف پس از انجام تحقیقات لازم و شنیدن سخنان بسیاری از افراد مطلع در این باره، گزارشی نهایی خود را تهیه و در آن اعلام کرد که بر اساس شواهد قاطعی که به دست آمده، دونالد ترامپ از مقام خود سوء استفاده کرده است. اما کاخ سفید به این گزارش آقای شیف انتقادات کرد و آن را تهیه شده بر اساس روایت های دوروغین خوانده است.