مسایل منطقه باید توسط مردم و کشورهای منطقه حل و فصل شود. حسن روحانی رییس جمهور ایران امروز در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در ایران که با حضور بیش از سه صد و پنجاه شخصیت از نود و سه کشور با محوریت وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی […]

مسایل منطقه باید توسط مردم و کشورهای منطقه حل و فصل شود. حسن روحانی رییس جمهور ایران امروز در مراسم افتتاحیه سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در ایران که با حضور بیش از سه صد و پنجاه شخصیت از نود و سه کشور با محوریت وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی آغاز شد، با بیان این مطلب گفت که به جز مردم و کشورهای منطقه دیگران نمی توانند مشکلات را حل کنند.

آقای روحانی، آمریکا را متهم کرده که برای مبارزه با تروریزم، نجات آب راه ها و ملت ها، در منطقه حضور ندارد، بلکه حضور آمریکا در منطقه برای تاراج نفت و منابع مسلمانان است. رییس جمهور ایران، با تاکید بر این که هیچ ابرقدرتی هیچ ‌گاه برای استقلال و آزادی هیچ کشور اسلامی تلاش نکرده است، گفته که حل و فصل مسایل منطقه باید توسط مردم منطقه و کشورهای منطقه باشد و دیگران نمی توانند مشکلی را حل کنند. به باور آقای روحانی کشورهای فرامنطقه همیشه مشکل آفرین بودند و برای منطقه اختلاف، کشتار و خونریزی آورده اند.