از اثر زلزله ای به قدرت پنج اعشاریه نه درجه ریشتر که صبح امروز بخش‌ هایی از ولایت آذربایجان شرقی ایران را لرزاند، پنج تن کشته و بیش از سه صد و چهل تن دیگر زخمی شده است. مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران اعلام کرده است که این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین […]

از اثر زلزله ای به قدرت پنج اعشاریه نه درجه ریشتر که صبح امروز بخش‌ هایی از ولایت آذربایجان شرقی ایران را لرزاند، پنج تن کشته و بیش از سه صد و چهل تن دیگر زخمی شده است.

مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران اعلام کرده است که این زمین لرزه در عمق هشت کیلومتری زمین روی داده است. رسانه های ایران نیز گزارش داده اند که این زلزله در ولایت های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، گیلان، قزوین، البرز و همچنین کشور جمهوری آذربایجان احساس شده است. براساس گزارش ها، پس از وقوع این زمین لرزه ده ها پس لرزه نیز به وقوع پیوسته است. به گزارش رسانه های ایران مردم مناطق آسیب دیده دیشب را در خیابان ها سپری کرده اند، اما مقام های ایران می گویند که تیم های نجات و امدادرسان به مناطق آسیب دیده اعزام شده اند. گزارش شده این زمین لرزه علاوه بر تلفات جانی خسارات مالی نیز برجاگذاشته است، اما هنوز رقم آن مشخص نشده است.